Грибоєдов біографія скорочено

Олександр Грибоєдов біографія скорочено українською мовою російського драматурга, поета викладена в цій статті.

Олександр Грибоєдов біографія коротко

Грибоєдов Олександр Сергійович народився 4 січня (15 н.с.) 1795 року в Москві в родині офіцера, дворянина. Отримав різносторонню домашню освіту. З семи років відданий в Московський університетський пансіон. В одинадцять років Грибоєдов — студент Московського університету. Закінчивши словесне відділення філософського факультету, він вступив на юридичне відділення і отримав другий диплом — кандидата права. У 1810 році навчається на природничо-математичному факультеті.

Ще в студентстві почав захоплюватися літературою, був постійним учасником літературних зібрань. Крім цього Олександр Грибоєдов брав уроки у професора Буле. Тоді ж були написані перші твори Грибоєдова.

У 1812 році з початком Вітчизняної війни життя Грибоєдова дуже змінилося. Він увійшов до складу полку графа Салтикова, хоча і не брав участі в бойових діях.

У 1817 році він вступає на службу в Петербурзьку колегію закордонних справ.
У 1826 році був заарештований через підозри у зв’язку з декабристами. Після виправдання служить дипломатом в Туреччині. Потім стає секретарем в Персії з дипломатичною місією.

У 1828 році бере участь у підготовці Туркманчайського мирного договору, укладеного з Персією. За укладання Туркманчайського мирного договору з Персією нагороджений орденом святої Анни . Потім він отримує призначення повноважним міністром у Персію.

22 серпня (3 вересня) 1828 року в Тифлісі Грибоєдов одружується на Ніні Чавчавадзе, дочці свого друга, відомого поета О. Чавчавадзе. Залишивши дружину в Тавризі, виїхав з посольством до Тегерана.

Убитий в Тегерані 30 січня (11 лютого) 1829 натовпом перських фанатиків. Тіло Грибоєдова було перевезено до Тифлісу і поховано на горі святого Давида

Відомі комедії Грибоєдова: «Студент», «Молоде подружжя», «Удавана невірність» . Однак найвідоміший твір Грибоєдова — «Лихо з розуму».

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *