Григорій Потьомкін біографія

Григорій Потьомкін коротка біографія державного діяча, творця Чорноморського військового флоту, генерал-фельдмаршала викладена в цій статті.

Потьомкін Григорій Олександрович коротка біографія

Григорій народився 1 жовтня 1739 в селі Чижове, Смоленська губернія в сім’ї відставного майора. У 7 років хлопчик втратив батька, і вони з матір’ю переїжджають до Москви. Мати віддала хлопчика на навчання до ліцею імені Йоганна-Філіпа Літке в Німецькій слободі.

За старання в навчанні його направили в Московський університет. За перший рік навчання він отримав золоту медаль і був представлений як один з кращих студентів університету імператриці Єлизаветі. Але Потьомкіна через деякий час відрахували з вузу згідно з офіційною версією за прогули, а фактично через те, що він брав участь у змові.

Варто відзначити, що стіни закладу він покинув в званні командира ескадрону. Повертаючись до змови, то Григорій Потьомкін брав участь у перевороті проти імператриці Єлизавети, і тим самим звернув на себе увагу Катерини II. Він отримав чин поручника, надбавку до платні і 400 селян в свою власність.

Життя Григорія Потьомкіна значно покращилося після його участь в турецькій війні, за подвиги в якій він нагороджений орденом Святого Георгія III ступеня. Також на князя Потьомкіна була покладена задача приєднання Кримського півострова до Російської імперії.

Важливим досягненням Григорія Олександровича є створення на Чорному морі військового флоту. Також він ввів в форму солдатів і офіцерів тонкі і легкі чоботи, викоренивши буклі, косички і пудру.

Григорій Потьомкін славиться як і засновник міст на півдні Російської імперії, таких як Севастополь, Херсон, Катеринослав і Миколаїв. Крім цього він був фактично главою держави Молдавії.

Що стосується особистого життя, то згідно з офіційними даними, генерал-фельдмаршал в шлюбі не був. Але ні для кого не секрет, що Григорій Потьомкін фаворит Катерини Великої. Існують відомості про те, що вони навіть таємно обвінчалися в 1774 році, але даних, що підтверджують цей факт немає. Вчені припускають, що в імператриці і Потьомкіна була навіть спільна дочка — Тьомкіна Єлизавета Григорівна. Її існування доведено.

Якщо вивчити його портрети, то можна помітити, що у генерал-фельдмаршала немає одного ока. Але як Григорій Потьомкін втратив око? Є пару версій. Згідно з першою він втратив орган зору під час дуелі з Орловим. Згідно з іншою версією, яку оприлюднив його племінник — граф Самойлов. Він розповів про те, що князь Потьомкін мав хворобу очей. Звернувшись до знахаря, той дав йому настоянку, і від неї Григорію Олександровичу стало гірше — на оці з’явився наріст. І князь вирішив видалити його шпилькою, але через це він втратив око.

У 1791 році Григорій Потьомкін підхопив лихоманку, від якої і помер. За наказом імператриці тіло князя забальзамували і поховали в соборі Святої Катерини в Херсонській області.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *