«Гріх» характеристика образів

«Гріх» характеристика образів та цитатна характеристика героїв п’єси Винниченка викладена в цій статті

«Гріх» характеристика героїв

«Гріх» характеристика Марії Ляшківської

«Років 26, волосся темно-русяве, колір лиця рівно-білий, рисунок уст чіткий, тонкий. Постать гнучка, ходить легко, але немов недбало. Манера балакати насмішкувата, гумористична: важко спочатку пізнати, коли глузує, коли говорить поважно».

Спочатку здається, що це людина гріховна, морально надломлена. Вона дивує, а подекуди шокує своєю «екстравагантністю» (прикурена від лампадки цигарка, глузування над подругою, бажання спокусити монаха). Здається, дівчині не відоме почуття страху. Вона ніби живе у власному світі, де немає місця загальноприйнятим морально-етичним законам. Однак під маскою аморальності та бравадою зухвалих слів ховається неординарна, розумна, розважлива, надзвичайно вольова, енергійна жінка. Їй нудно жити в оточенні інтелектуально обмежених, забобонних, по-дитячому беззахисних, безпорадних, пасивних людей. Вона любить їх і турбується про них.

Марія: «…нічого в житті страшного немає. Нудно тільки. От це найстрашніше.»

Увага Марії до проблеми гріха пояснюється її коханням до Івана, з яким вона понад усе хоче бути, однак це означає переступити межу гріха. Душа її розколюється між почуттям і законом.

Марія виконує найважчий припис християнства — причину всіх своїх душевних мук шукає лише у собі, у своїй недосконалості, не виправдовуючи при цьому себе обставинами.

Сталінський про Марію: «Така сильна, серйозна женщина… Та я б на вашому місці… світом заволодів би. Мати таку красу, такий розум… Та станьте ви вище всяких зрад, вище всяких своїх.»

«Гріх» характеристика Сталінського

«Хіба це офіцер как офіцер? Це диявол. Верно диявол. Нечистий дух… Тетот не довольний допросом, не довольний тим, що чоловік сидить у тюрмі год, два, три, що, може, здоров’я потеряв. Йому наплювать. Що йому допрос? Йому душу свою давай… У душу йому нада залізти, сковирнуть її, обплутать, обснувать, як павукові. От що йому нада».

Василь Павлович Сталинський (Каїн) —  жандармський підполковник, 38 років, сильний, підступний і безжальний. Людина, у якій переважає, панує гріховне, сатанинське. Він насолоджується від фізичного знищення жертви, а ще більше втішається, коли вдається заманити людину в пастку і «сковирнути душу», тобто знищити все добре і наповнити її злом, а отже, цілком поневолити, перетворити на свою маріонетку.

«Гріх» характеристика Івана Чоботяра

«Високий, кремезний, з чисто голеним лицем, квадратовим, упертим підборіддям і добродушно-ласкавими очима; ходить, говорить і робить усе дуже повільно, розмірно, немов обдумуючи кожне слово й рух. Одягнений чепурно, з смаком, по-європейському, нагадує англійця.»

Іван Чоботяр — чоловік Ніни, подруги Марії. Революціонер. Інтереси громади ставить вище за все.

У повсякденні він вайлуватий, холоднуватий, надто діловий і офіційний. Однак насправді йому властив і вольовитість, тверезість думки, стриманість, емоційне напруження.

Інші герої:

  • Ніна (Муфта) — подруга Марії, 24 роки; 
  • Олена Карпівна — тітка Ніни, 38 років;
  • Ангелок — командир партійного осередка;
  • Ніздря — помічник Сталинського, 50 років.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Укр. літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *