Семен Гулак-Артемовський цікаві факти 

Цікаві факти про відомих людей

Семен Гулак – Артемовський цікаві факти з життя композитора та співака розкажуть багато нового про цю особистість.

Семен Гулак – Артемовський цікаві факти

Семен Гулак- Артемовський народився 16 лютого 1813 року в родині священика.

В одинадцять років, батько сподіваючись, що син піде по його стопам, привозить малого Семена до Києва і влаштовує до духовного училища. Протягом 1835-1838 років він був студентом цієї семінарії.

В Семена був дуже сильний, чудового тембру голос – баритон. Одного разу про обдарованого учня розповіли тодішньому митрополитові Болховитінову. Прослухавши його, владика наказав прийняти хлопця до хору собору Святої Софії Київської.

Для того щоб вдосконалити майстерність хлопця у вокалі, Семена Гулака-Артемовського посилають вчитися за кордон.

Спочатку він навчався в Парижі, його вчителем став відомий викладач музики та співу композитор Джуліо Аларі. Вокальні студії артист продовжує в Італії, цій музичній Мецці Європи. Потім він починає брати уроки у маестро Мартоліні (капельмейстер Флорентійського оперного театру), а також у композитора і педагога П. Романі. Крім того, Гулак-Артемовський потоваришував з багатьма видатними європейськими музикантами та досконало оволодів італійською мовою.

Про його талант чули в багатьох оперних театрах Італії і навіть запропонували йому посаду ангажемента у Флорентійській опері.

Загалом Гулак-Артемовський цілих 25 років життя віддав сцені. В Росіїї у Маріїнському театрі виконував провідні партії російської та зарубіжної класики. Саме там 14 квітня 1863 року відбулася прем’єра опери «Запорожець за Дунаєм», в якій співак виконував партію Карася.

Перебуваючи в Петербурзі Семен знайомиться з Т. Шевченком. З цього моменту почалась їхня щира дружба.

Був одружений на Олександрі Іванівні Івановій, піаністці та арфістці, доньці директора московських театрів.

Семен Степанович був дуже цікавою людиною, різнобічно обдарованою: добре розбирався в живописі, сам непогано малював. На схилі літ захопився статистикою, результатом його досліджень стала статистико-географічна таблиця міст російської імперії, яка привернула увагу Академії наук і була надрукована в 1854 році.

Гулаку-Артемовському належить оригінальний проект петербурзького водогону.

Від свого предка-козака отримав дар цілителя-характерника і лікував людей.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Гулака-Артемовського.

Оцініть статтю
Додати коментар