Гюстава Курбе біографія

Гюстава Курбе біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Гюстава Курбе біографія коротко

Гюстав Курбе (1819-1877) — французький художник.

Народився 10 червня 1819 року в невеличкому містечку Орнані (Франція) в родині заможного фермера.

У 1831 році вступив до місцевої школи, де захопився малюванням.

У 1839 році переїхав до Парижа . Саме там проходило навчання живопису. В основному, він навчався шляхом копіювання шедеврів В Луврі. У 1847 його твір «Wounded Man» (Лувр) розкритикували, не прийнявши в салон. Тим не менш, дві більш ранніх картини Курбе були прийняті.

Він вперше отримав увагу публіки завдяки «After Dinner at Ornans» (Лілль) в 1849. У наступному році були виставлені «Funeral at Ornans» (1849-50, Лувр), «Стонебрекерс» (1849, Лувр). Завдяки вибору предметів зі звичайного життя, упертості, сміливості художника, його роботи часто ображали. Насолоджуючись трагедією, Курбе з часом доріс до того, щоб захищати свої твори, вирази знову знайденого політичного радикалізму.

У 1847 році художник одружився з Віржинією Біне. Про неї відомо лише те, що вона була старша від Густава на 11 років та ймовірно позувала для його картини «Закохані на природі». Народила Курбе сина, який помер молодим у 1872 році. Союз Біне та Курбе розпався у 1855 році.

У 1855 році Курбе представив світлу роботу «Painter’s studio» (Лувр). Він організував свій власний зал, де виставив 40 картин, а також видав маніфест реалізму. Продовжуючи провокувати, Курбе двічі намагався виставити свої полотна в салоні в 1860 -х роках, йому було відмовлено. Тим не менш, за це десятиліття Густав Курбе став відомий як лідер реалістичної школи живопису.

У Паризькій комуні (1871) Курбе був президентом федерації мистецтв. Після падіння Вандомської колони Курбе був несправедливо засуджений, поміщений у в’язницю. У 1873 році він втік до Швейцарії, де провів кілька років у злиднях.

У Швейцарії, він оселився містечку Тур-де-Пельц, неподалік від кордону.

Судова справа щодо зруйнування Вандомської колони тривала до 1877 року. Тоді художник був змушений сплатити штраф у 323 000 франків, а картини майстра були конфісковані та продані на публічному аукціоні. Старий художник сильно пиячив і хворів на алкогольний цирроз печінки. Він помер 31 грудня 1877 року.

Відомі картини Кубре: «Післяобідній відпочинок в Орнані», «Майстерня художника», «Похорон в Орнані», «Купальниці», «Віяльниці», «Добридень, пане Курбе». Картини Курбе захоплюють відвертістю, енергією, міцної композицією.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *