«Хамелеон» Чехов аналіз

«Хамелеон» Чехов аналіз оповідання — тема, ідея, головні герої.

«Хамелеон» Чехов аналіз

Чехов написав це оповідання, щоб висміяти  — чиношанування, пристосуванство, малодушність, запобігливість, підлабузництво.

Тема «Хамелеон» — суд над собакою. Соціальні відносини поширюються й на собак: якщо безпритульний — винищити, якщо генеральський — відвести до господаря.

Ідея «Хамелеон» — висміяти пристосуванство, чиношанування й лукавість чиновників, які навіть не замислюються над справедливістю.)

Жанр  «Хамелеон» — гумористичне оповідання. Однак ранні оповідання Чехова не можна назвати тільки гумористичними, вони міцно стоять в ряду кращих сатиричних творів російської класичної літератури.

Головні герої  «Хамелеон»

Поліцейський наглядач Очумєлов, городовий Єлдирін, золотих справ майстер Хрюкин, генеральський кухар Прохор і, звичайно ж, винуватець скандалу — маленьке цуценя. Репліки з натовпу активізують дії героїв.

Сюжет «Хамелеон»

  • Зав’язка твору — хода Очумелова і Єлдирін по базарній площі і «назрівання» заворушень у вигляді натовпу, що зібрався і криків.
  • Кульмінація — поява генеральського кухаря Прохора і загальне очікування його відповіді — чия ж це песик. Далі слід спад дії.
  • Розв’язкою служать слова того ж кухаря про те, що собака належить братові генерала.

Види комічного в оповіданні «Хамелеон»

Розповідь не викликає добродушного сміху, скоріше — подив і смуток. Надії на виправлення Очумелова-хамелеона теж не виникає, адже поліцейський наглядач «іде собі далі базарною площею». Можна зробити висновок, що використаний вид комічного — сатира.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 6клас
Коментарі:
  1. 2 года ago
  2. 2 года ago
    • 5 месяцев ago
  3. 1 год ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *