Характеристика Болконської Марії «Війна і мир»

Образ Болконської Марії в романі «Війна і мир» — релігійна людина. Характеристика Болконської Марії з цитатами наведена в цій статті.

Характеристика Болконська Марія

Болконська Марія — княжна, дочка старого князя Болконського, сестра князя Андрія, згодом дружина Миколи Ростова. У Марії «негарне слабке тіло і худе обличчя … очі княжни, великі, глибокі і променисті (неначе промені теплого світла іноді снопами виходили з них), були такі гарні, що дуже часто, незважаючи на відсутність краси всього обличчя, очі ці робилися привабливіше краси ».

Марія дуже релігійна, приймає прочан та подорожніх, терплячи глузування батька і брата. У неї немає друзів, з якими вона могла б ділитися своїми думками. Її життя зосереджене на любові до батька, часто несправедливого по відношенню до неї, до брата і його синові Ніколеньке (після смерті «маленької княгині»), якому вона, як може, замінює мати, Марія — розумна, лагідна, освічена жінка, що не сподівається на особисте щастя. Через несправедливих докорів батька і неможливості більш терпіти вона хотіла навіть піти у мандри. Її життя змінюється після зустрічі з Миколою Ростовим, який зумів вгадати багатство її душі. Вийшовши заміж, героїня щаслива, абсолютно поділяючи всі погляди чоловіка «на борг і присягу».

Якщо вам потрібні інші характеристики та образи героїв роману,  можете переглянути іх у наступній статті: Головні герої Війна і мир.

Автор: Гнатюк У рубриці: 10клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *