Характеристика Пенелопи

Пенелопа — жінка, яка стала символом подружньої вірності і 20 років чекала на повернення чоловіка з війни.

Характеристика Пенелопи

Образ Пенелопи — уособлення покірності, вірності, відданості, терплячості. Саме Пенелопа є ідеалом, наслідуючи який, жінка повинна стати берегинею домашнього вогнища, сім’ї.

Пенелопа — дочка Ікарія й німфи Перібеї, мати Телемаха, який був ще немовлям, коли батько вирушив походом на Трою. Таким чином, Пенелопа також не проста смертна, адже німфи — напівсмерті істоти.

Під час відсутності Одіссея Пенелопу беруть в облогу численні женихи, юнаки з кращих сімей Ітаки та прилеглих островів. Але Пенелопа, розуміючи, що сила на їхньому боці, діє хитрістю: три роки вона обманює женихів, обіцяючи, що зробить вибір після того, як зіткає похоронний саван для свого свекра Лаерта, а ночами розпускає те, що зуміла виткати.

Пенелопа — розумна, дбайлива і економна господиня, готова пожертвувати всім, що має, аби не стати дружиною іншого. Тому вона змирилася з тим, що женихи в постійних гулянках розоряють маєток її чоловіка. При цьому хитромудра Пенелопа пропонує женихам приносити їй подарунки і приймає їх, ухильно обіцяючи коли-небудь стати дружиною одного з них.

Розсудливість і обережність Пенелопи проявляється і в тому, що вона не відразу довіряє людині, яка називається ім’ям її чоловіка, а перевіряє його.

Вона залишається до кінця вірною своєму чоловікові. Саме в цьому самозреченні показується її героїзм і незламна сила волі. Гомер мимоволі захоплюється своєю героїнею, тому і робить фінал щасливим для неї. Вірна дружина дочекалася свого чоловіка, зберігши будинок і сім’ю. Дійсно, маючи таких дружин, одіссеї могли надовго залишати сім’ю, так як на них чекали вірні Пенелопи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *