Характерні ознаки родини Капустяні

Родина Капустяні (Хрестоцвіті) налічує понад 3 тис. видів переважно трав’янистих рослин. В цій статті ми розглянемо основні ознаки родини Капустяні.

Характерні ознаки родини Капустяні

Капустяні (Brassicaceae), раніше хрестоцвіті (Cruciferae) — родина рослин, названа за назвою роду капуста (Brassica), старіша назва «хрестоцвіті» походить від чотирьох пелюсток, через що квітка цих рослин нагадує хрест.

Листки рослин родини Капустяні — прості, чергові або зібрані в прикореневу розетку.

Квітки рослин родини Капустяні — правильні, зібрані в китеці.

Формула квітки родини капустяні — Ч4П2+2Т4+2М1.

Оцвітина — подвійна, чашечка із чотирьох вільних чашолистиків, віночок — із чотирьох вільних пелюсток, тичинок — 6 (із них дві короткі), маточка — 1.

Плоди родини Капустяні — стручок або стручечок.

Коренева система у представників родини Капустяні стрижнева. У деяких представників (редису, редьки, ріпи) головний корінь видозмінений на коренеплід.

Представники родини Капустяні

Овочеві рослини: капуста, редька, редиска, хрін, гірчиця.

Кормові рослини: ріпак, суріпиця, бруква.

Олійні рослини: гірчиця, ріак, рижій.

Лікарські рослини: грицики звичайні, гикавка сіра, талабан польовий.

Господарське значення рослин родини Капустяні

1. Рослини родини Капустяні з давніх-давен людина вирощує як овочеві (наприклад, капусту, редис, турнепс, хрін), олійні (ріпак, гірчицю, рижій) або декоративні (наприклад, левкой) культури.

2. Хрестоцвіті застосовують у медичній практиці (наприклад, гірчицю, хрін, редьку, капусту, рижій). Деякі з них — бур’яни (грицики, гикавка, талабан та ін.).

3. У Китаї грицики вже понад 100 років вирощують як овочеву культуру. У медицині грицики слугують сильним кровоспинним засобом. Тому цю рослину заготовляють і продають в аптеках у висушеному вигляді.

4. Капуста надзвичайно багата на корисні для організму людини сполуки, які визначають її поживні та лікувальні властивості. У ній багато вітамінів, мінеральних елементів (Калію, Фосфору, Феруму). Особливо багата капуста на вітамін С, якого в ній міститься стільки само, як і в лимонах та апельсинах.

5. Редис і редька багаті на вітаміни та мінеральні речовини.

6. Капустяні культури поглинають більше азоту при високому мінеральному або органічному удобренні, а також за сильної мінералізації ґрунтової органічної субстанції, ніж можуть використати для синтезу вегетативної маси до кінця вегетаційного періоду. Тому в них часто зустрічаються підвищені показники вмісту нітратів, що обмежує їхнє використання на корм.

7. Кормові капустяні культури, зібрані в оптимальний строк, багаті протеїном. Вирощують їх чистими посівами або в суміші з іншими культурами.

Тепер вам відома характеристика рослин родини Капустяні (Хрестоцвіті).

Автор: Alina У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *