Харчування дитини в 11 місяців

Харчування 11-ти місячної дитини вже різноманітне. Що можна їсти дитині в 11 місяців? Ви дізнаєтеся в цій статті.

Режим харчування дитини в 11 місяців

Що можна давати дитині в 11 місяців?

Режим харчування 11-місячного малюка залишається тим самим: складається з п’яти годувань, розділених чотиригодинним інтервалом. Деякі мами, які прагнуть перевести дитину на чотириразове харчування, роблять велику помилку. Скорочення кількості годувань неминуче тягне за собою збільшення обсягу однієї порції, впоратися з переварюванням якої травна система дитини поки не в змозі.

Що ж стосується раціону дитячого харчування, то він настільки різноманітний, що дозволяє маляті вживати їжу з загального столу, тобто відтепер мама може відмовитися від приготування спеціальних дитячих страв.

Для кулінарної обробки продуктів, призначених для харчування всієї родини, підходить тушкування, варіння, запікання і приготування на пару. Від додавання солі і спецій в момент приготування їжі необхідно буде відмовитися: дорослі члени сім’ї можуть додати їх у свою тарілку безпосередньо під час трапези.

Займаючись плануванням сімейного меню, мама повинна пам’ятати про те, що існує категорія продуктів, які протипоказані маленькій дитині.

11-місячній дитині не можна їсти: 

  • цукерок і шоколаду;
  • будь-яких ковбасних виробів (в тому числі і «дитячих» сосисок);
  • напівфабрикатів промислового виробництва;
  • горіхів;
  • грибів;
  • цитрусових.

Коров’яче молоко погано засвоюється організмом маленької дитини, тому молоко для дитячого харчування краще брати на молочній кухні. Якщо такої можливості немає, коров’яче молоко, наполовину розбавлене водою, дуже обережно вводиться в дитячий раціон з дотриманням всіх правил прикорму (починаючи з однієї чайної ложечки).

Деякі малюки цього віку (зазвичай штучники) починають відмовлятися від п’ятого прийому їжі, немовлята ж припадають до маминих грудей не стільки від голоду, скільки в силу звички, пов’язаної з укладанням на ніч. Цю звичку можна сформувати і у штучному вигодовуванні, даючи їм перед сном склянку молока з дитячим печивом. Згодом вона перетвориться в ритуал, який є передвісником швидкого нічного відпочинку.

11-місячного малюка пора вчити користуватися ложкою і пити з чашки. Щоб максимально убезпечити дитину, необхідно забезпечити її посудом і столовими приборами, виготовленими з якісного пластику: вони не розіб’ються при падінні на підлогу і не заподіють болю при незручному русі маленької ручки (не розрахувавши сили, малюк може сильно вдарити себе).

Оскільки навик володіння ложкою дається дитині не відразу, мама повинна без роздратування поставитися до того, що велика частина їжі, покладеної в дитячу миску, виявиться на підлозі або на стільниці. Замість того щоб дратуватися, краще присісти поруч з малюком і надавати правильний напрямок його ручці. Якщо ж малюк не робить жодних спроб до самостійного прийому їжі, значить, час для цього ще не настав.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради мамам

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *