«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» жанр

Хіба ревуть воли, як ясла повні? — роман, написаний братами Панасом Мирним та Іваном Біликом у 1875 році. Під час проведення аналізу «Хіба ревуть воли» потрібно визначити його жанр. У цій статті ми розкриємо дане питання детально з доводами та поясненнями.

«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» жанр

У романі порушено суспільно значущі соціальні проблеми, тому за характером він соціальний. Крім того, соціальні процеси зображено через психологію героїв, їхні думки, прагнення й переживання, звідси глибокий психологізм. Отже, це яскраво виражений соціально-психологічний роман.

Поява соціально-психологічного роману засвідчує зрілість літератури й культури того чи того народу.

Отже, жанр «Хіба ревуть воли» соціально-психологічний роман.

Соціально-психологічний роман – роман, у якому суспільно значущі події і соціальні процеси передаються шляхом розкриття психології героїв, їх думок, прагнень і переживань.

Основні риси жанру соціально-психологічного роману:

  • — зображення людини в складних формах життєвого процесу;
  • — багатоплановість сюжету;
  • — охоплення долі ряду дійових осіб;
  • — великий обсяг.

Ця жанрова форма роману — надбання реалістичного мистецтва. Найвидатнішими майстрами роману стали О. де Бальзак, Стендаль, Г. Флобер, І. Тургенєв, Ф. Достоєвський, Л. Толстой. У реалістичному полотні Панаса Мирного та Івана Білика трапляються й романтичні вкраплення, особливо в першому ліричному розділі «Польова царівна».

Тепер ви знаєте який жанр твору «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», а також маєте приклади інших авторів які писали свої твори в цьому жанрі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 10 клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *