Хокей: історія виникнення

Де придумали хокей з шайбою, Ви дізнаєтеся, ознайомившись з матеріалом цієї статті.

Що таке хокей?

Хокей являє собою спортивну командну гру з шайбою і ключками, мета і ціль якої — забити м’яч якомога більше разів в ворота суперника, використовуючи маневри передачі м’яча або шайби між партнерами по грі і індивідуальне ведення. Термін «хокей» має англійське коріння «hockey», або ж старофранцузьке «hoquet». У перекладі означає «пастуша палиця з крюком».

Де з’явився хокей?

Вважається, що хокей з’явився в Голландії в XVI столітті. Але вчені стверджують, що ще раніше існували гри з ключками і м’ячем на льоду. Пізніше подібні рухливі ігри з’явилися в Скандинавії та Англії, згодом перетворившись в XIX столітті в хокей на льоду.

Хокей в сучасному виді спортивної гри з шайбою виник в Канаді. Тутешній клімат і природа, а саме велика кількість водойм, які замерзають взимку, і довгі зими, створили прекрасні умови для даної гри. Спочатку в хокей грали важким м’ячем, а не шайбою, а чисельність команди з кожної сторони могла бути 50 гравців і навіть більше.

З 1870-тих років гра з шайбою була в Канаді обов’язковою для всіх свят на спортивну тему. Вперше правила хокею сформували студенти з монреальського університету Мак-Гілла. У той час класичні ворота хокею були ще винайдені. Роль воріт виконували 2 звичайні стійки. Вони означали простір, куди гравці повинні були потрапити шайбою під час удару по воротах.

Канадець Робертсон в 1879 році сформулював офіційні правила для хокею і запропонував гумову шайбу для гри. У Монреалі в 1885 році заснували Любительську хокейну асоціацію. Рік по тому були видані перші офіційні правила гри, автором яких був Р. Сміт, канадець. Вони практично в незмінному вигляді діють і сьогодні. Зміни торкнулися чисельності команд — польових гравців в команді замість 9 стало 7, а також іншими стали умови перебування гравців на полі під час гри — на льоду перебували воротар, задній і передній захисники, два крайніх і центральних нападників і ровер. Команді, яка вийшла грати на поле, було заборонено змінювати склад учасників до закінчення матчу. Заміну гравця можна було зробити тільки в разі травми і тільки за згодою команди суперників.

Перша міжнародна гра відбулася в 1886 році між англійською та канадською командами. У 1899 році було засновано Канадську любительську хокейну лігу. Першу професійну команду для гри в хокей було створено в 1904 році в Канаді. В Європу хокей прийшов в кінці XIX століття. У 1914 році заснували НХЛ — Національну хокейну лігу. У 1908 році такі країни як Швейцарія, Великобританія, Бельгія, Франція і Богемія заснували МХФ — Міжнародну хокейну федерацію.

У 1900 році була винайдена сітка для воріт, в 1929 році воротареві вперше одягли маску, в а 1945 встановили кольорові ліхтарі за воротами для точного підрахунку кількості забитих шайб.

З 1998 року хокей включили в програму Олімпійських ігор.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, де з’явився хокей та цікаві факти про хокей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві традиції

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *