Христофор Колумб біографія скорочено

Христофор Колумб біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті.

Христофор Колумб коротка біографія

Христофор Колумб — іспанський мореплавець італійського походження, який відкрив Америку. Він є першим мандрівником, який перетнув Атлантичний океан і вийшов в Карибське море. Саме Колумб започаткував дослідження Центральної і Південної Америки, відкрив всі Великі Антильські острови.

На думку більшості біографів, Христофор Колумб народився восени 1451 року в Генуї. Коли йому виповнилося 20 років, він став виходити в Середземне море в якості моряка. А в 1476 році перебрався до Португалії і приєднався до групи італійських купців, які брали участь в плаванні по Північній Атлантиці. Приблизно в 1484 році році Колумб робить спробу зацікавити португальського короля Жуана II свої планом експедиції в Азію через захід. Однак проект не отримує схвалення і Колумб перебирається до Іспанії. Правлячі там Ізабелла Кастильська та її чоловік король Фердинанд Арагонський, пропонують підтримку в організації експедиції і привласнюють Колумбу дворянське звання, обіцяючи титули адмірала, віце-короля і генерал-губернатора всіх островів або материків, які він відкриє. Всього Колумб зробив чотири морські подорожі в сторону Америки.

Перша експедиція вийшла з міста Палос вранці 3 серпня 1492 в складі трьох кораблів. 12 жовтня того ж року було відкрито один з Багамських островів, який відразу був названий Сан-Сальвадором. Колумб називав місцевих жителів індіанцями, помилково вважаючи, що знаходиться в Азії. Пізніше були виявлені Гаїті і Куба.

Під час другої подорожі, яка почалося 25 вересня 1493 року Колумб відкрив Віргінські острови, Пуерто-Ріко, Малі Антильські острови та Ямайку. На цей раз флот складався з 17 судів.

Третя експедиція була здійснена 30 травня 1498 року. Основним відкриттям під час цього плавання став Тринідад.

У 1502 року 9 травня Христофор Колумб здійснив свою четверту подорож, під час якої досяг берегів Центральної Америки, таким чином, довівши, що між Атлантичним океаном і Південним морем існує материк. Повернення до Іспанії відбулося 7 листопада 1504 року.

Великий мандрівник помер 20 травня 1506 року в Вальядоліді і був похований в Севільї.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука
Коментарі:
  1. 4 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *