«Хроніки Нарнії» короткий зміст

«Хроніки Нарнії» короткий зміст читати українською Ви можете прочитати за 10 хвилин.

«Хроніки Нарнії» короткий зміст 

Хроніки Нарнії — цикл із семи дитячих фентезійних книг, написаних Клайвом Стейплзом Льюїсом. В них розповідається про пригоди дітей у казковій країні під назвою Нарнія, де тварини можуть говорити, магіянікого не дивує, а добро бореться зі злом.

Лев, чаклунка і платтяна шафа (1950)

Через бомбардування Лондона чотирьох дітей Певенсі (Пітера, Сьюзен, Едмунда і Люсі) відправляють до друга сім’ї, професора Дігорі Керка.

Під час гри в хованки Люсі переховується в шафі, через який потрапляє в Нарнію, де знайомиться з фавном Тумнусом. Він розповідає їй, що Нарнія знаходиться під владою Білої Чаклунки, що захопила Нарнію. Вона проголосила себе королевою, через яку в Нарнії вічна зима і ніколи не буває Різдва. Повернувшись до братів і сестри, Люсі розповідає про свою пригоду, однак вони їй не вірять. Пізніше вона вдруге потрапляє в Нарнію. За нею слідом іде Едмунд. Він зустрічає Білу Чаклунку, яка пригощає його зачарованим рахат-лукумом і тим самим підпорядковує хлопчика собі. Вона наказує Едмунду привести всіх чотирьох дітей до неї в замок.

Пізніше всі четверо дітей потрапляють в Нарнію і виявляють, що Тумнуса забрали слуги Білої Чаклунки (як з’ясувалося, Едмунд повторив чаклунки розповідь Люсі і тим самим видав фавна). Дітей зустрічає містер Бобр і розповідає про те, що Аслан вже в дорозі, а значить, починає збуватися давнє пророцтво про те, що прийде Аслан, скінчиться Довга зима і чотири людини стануть правителями Нарнії. Під час розповіді Едмунд збігає і прямує до замку Білої Чаклунки. Чаклунка злиться на Едмунда, оскільки той не привів їй усіх дітей Певенсі і заковує його. А тим часом Пітер, Сьюзен, Люсі і Бобри відправляються до Аслана. По дорозі вони зустрічають Батька Різдва, який вручає їм подарунки: Пітеру — меч і щит, Сьюзен лук, стріли і ріг, Люсі — кинджал і чарівний сік вогнецвіту, одна крапля якого виліковує будь-які рани. Зустрівшись з Великим Львом, діти просять його допомогти врятувати Едмунда, що і відбувається. Едмунд ж розуміє наскільки він був не правий. Але все ж він став зрадником і тепер належить королеві. Аслан здійснює обмін: він залишається в руках Білої Чаклунки, а Едмунда відпускають. Вночі королева вбиває Аслана. Потім Аслан воскресає. Наступного дня відбувається бій за Нарнію.

Пітер допомагає перемогти Білу Чаклунку. Після перемоги його проголошують Пітером Прекрасним, верховним королем в Кер Паравале, він править Нарнією 15 років разом з сестрами і братом: Сьюзен Великодушна, Люсі Відважна і Едмундом Справедливий. Але якось раз під час полювання на білого оленя вони потрапляють назад в Англію. Виявляється, що там не минуло й хвилини.

Принц Каспіан: Повернення в Нарнію (1951)

Принц Каспіан: Повернення в Нарнію розповідає історію про другу подорож дітей Певенсі в Нарнію, під час якої вони з’ясовують, що Міраз, дядько принца Каспіана, змусив його тікати до лісів і узурпував трон, проголосив себе королем. Знову діти повинні врятувати Нарнію, допомогти нарнійцям повернути трон законному правителю Каспіану X.

Подорож досвітнього мандрівника (1952)

У третій частині Едмунд і Люсі Певенсі, разом з кузеном Юстесом Скрабом приєднуються до плавання Каспіана, котрий хоче знайти сімох лордів, зісланих Міразом. На шляху до країни Аслана вони зустрічаються з дивами і небезпеками Великого Східного океану.

Срібне крісло (1953)

Юстес і його однокласниця Джил Поул, тікаючи від школярів потрапляють в Нарнію. Аслан доручає знайти сина Каспіана — принца Ріліана, котрий був викрадений 10 років тому. Юстес і Джил разом з кваклем Хмуром відправляються на пошуки у північні землі, населені велетнями.

Кінь і його хлопчик (1954)

Кінь і його хлопчик — перша книга, котра не є продовженням попередньої. Час дії роману — період правління Певенсі в Нарнії, період, котрий починається і закінчується в останній главі книги Лев, Біла Відьма та шафа. Історія розповідає про коня Ігого (Брі), який вміє розмовляти, і маленького хлопчика Шаста. Обидва основних персонажі потрапили в рабство в Тархистані, країні на півдні Нарнії. Випадково вони зустрічаються і вирішують повернутися в Нарнію. Під час подорожі вони виявляють, що тархистанці збираються напасти на Орландію і вирішують приїхати туди першими й попередити короля Лума.

Небіж чаклуна (1955)

Небіж чалуна є передісторією: він повертає читача до народження Нарнії, коли Аслан створив світ і розповідає як зло вперше до нього потрапило. Дігорі Керк і його подружка Поллі Пламмер потрапляють у інші світи в результаті експерименту дядька Дігорі, зустрічають Джадіс (Білу Чаклунку) і стають свідками створення Нарнії. У книзі даються відповіді на багато запитань про Нарнію, котрі могли виникнути у читача під час читання попередніх книг.

Остання битва (1956)

Частина описує кінець світу Нарнії. Джил і Юстес повертаються за закликом останнього короля Нарнії, Тіріана, щоб врятувати Нарнію від мавпи Хитра, котрий одягає осла Недотепу у лев’ячу шкуру, представляє решті як Аслана, і починає правити від його імені, співпрацюючи зі тархиснацями, давніми ворогами Нарнії. Ситуація виливається у битву між тими, хто вірить в Аслана, і тими, хто на стороні самозванця.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *