Хронологічна таблиця Миколи Лєскова

Лєсков Микола Семенович — російський письменник. Хронологічна таблиця життя Лєскова, а також його творчості викладена в цій статті.

Хронологічна таблиця Миколи Лєскова

4 лютого 1831 — народився в селі Горохове Орловської губернії. Раннє дитинство Н.С. Лєскова пройшло в Орлі.

1841-1846 — навчання в Орловській губернській гімназії, але через смерть батька повний курс навчання не пройшов.

1847 — прийнятий на службу в Орловську палату кримінального суду «з зарахуванням до 2-го розряду канцелярських служителів». Сюжет повісті «Леді Макбет Мценського повіту» навіяний службою того часу.

1849 — переїжджає до Києва, де живе у свого дядька С. П. Алферьева. Влаштовується працювати в штат Київської казенної палати. Живе в Києві до 1857 року — вивчає польську мову, слов’янську культуру, цікавиться релігією.

1853 — Лесков одружується на дочці київського комерсанта Ользі Смирновій, без схвалення родичів. У цьому шлюбі народилися син Дмитро (помер у дитячому віці) і дочка Віра.

1857 — 1860 — Лесков працює у приватній фірмі «Шкотт і Вількінс», яка займається переселенням селян у нові землі. Всі ці роки проводить у ділових поїздках по Росії.

1861 — переїзд родини Лєскова з Києва до Петербурга. Співпрацює з газетами, починає писати для «Вітчизняних записок», «Русской речи», «Північної бджоли». Пише «Нариси винокурної промисловості».

1862 — поїздка за кордон в якості кореспондента газети «Північна бджола» (відвідує Західну Україну, Польщу, Чехію, Францію). Опубліковано твір «Згасла справа».

1863 — офіційний початок письменницької кар’єри Миколи Лєскова. Він публікує свої повісті «Житіє однієї баби», «Вівцебик», працює над романом «Нікуди». Через цей неоднозначний роману, який заперечує модні в той час, революційні нігілістичні ідеї, від Лєскова відвертаються багато літераторів, зокрема видавці «Вітчизняних записок». Письменник публікується в «Російському віснику», підписуючись псевдонімом М.Стебницький.

1865 — написана «Леді Макбет Мценського повіту». Робота над повістю «Остров’яни».

1870 — 1871 — робота над  романом «На ножах». Твір тягне за собою вже політичні звинувачення автора.

1873 — виходять повісті Миколи Лєскова «Очарованный странник» и «Запечатленный ангел». Поступово у письменника псуються стосунки і з «Російським вісником». Сім’ї Лєскова загрожує безгрошів’я.

1874 — 1883 — Лесков працює в особливому відділі Вченого комітету Міністерства народної освіти по «розгляду книг, що видаються для народу». Це приносить малий, але все-таки дохід.

1875 — друга поїздка за кордон. Після повернення пише ряд анекдотичних нарисів про священнослужителів («Дрібниці архієрейського життя», «Єпархіальний суд», «Синодальні персони» та ін.).

1877 — імператриця Марія Олександрівна позитивно висловлюється про роман «Соборяне». Автору відразу ж вдається влаштуватися членом навчального відділу міністерства державного майна.

1881 — написано один з найзнаменитіших творів Лєскова «Лівша (Розповідь про тульського косого лівшу й про сталеву блоху)».

1883 — остаточне звільнення з державної служби.

1887 — Микола Лєсков знайомиться з М. Толстим, зробив величезний вплив на пізнішу творчість письменника.

У своїх останніх творах Лєсков критикує всю політичну систему Російської імперії. Друкується під псевдонімами — В. Пересвєтов, Микола Понукалов, свящ. Петро Касторський, Псаломщик, Людина з натовпу, Любитель годин.

5 березня (21 лютого) 1895 — Лесков помирає в Петербурзі. Причиною смерті стає напад астми, яка мучить письменника останні 5 років його життя. Похований на Волковському кладовищі

Хронологічна таблиця Лєскова коротко викладена вище, але ви можете розширити її на свій розсуд використовуючи біографію письменника.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хронологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *