Хто автор «Дюймовочка»

Дюймовочка — крихітна дівчинка, героїня однойменної казки датського поета, мандрівника і казкаря.
Казка «Дюймовочка» вперше була опублікована в Данії в 1835 у складі другого тому «Казок, розказаних для дітей». Всі добре знають цю казку, а хто автор казки «Дюймовочка» памятають не всі.

Хто автор «Дюймовочка»

Автор «Дюймовочка» Х. К. Андерсен. 

Як і більшість казок Андерсена, ця казка вигадана особисто автором, а не запозичена «у народу».

Короткий зміст «Дюймовочка»

Одна жінка виростила у себе в саду прекрасну квітка . Одного разу жінка поцілувала бутон , після чого той лопнув і у квітці зявилася крихітна прекрасна дівчинка . Жінка назвала її Дюймовочкою , оскільки дівчинка була зростом не більше людського пальця , і стала опікувати її .
Дівчинка була дуже симпатичною . Це одного разу помітила Жаба . Вона вирішила , що Дюймовочка може стати прекрасною парою для її сина. Дочекавшись півночі , жаба викрала дівчинку , щоб доставити її до свого сина . Син жаби був зачарований красою дівчинки. Щоб вона не змогла втекти, він помістив Дюймовочку на лист водної лілії . Однак на допомогу дівчинці прийшли риби , які перегризли стовбур лілії , а Метелик , якому сподобалася Дюймовочка , впрягся в її поясок і полетів , потягнувши за собою лист по воді. Поки Метелик тягнув лист з Дюймовочкою , Хрущ перехопив її і поніс до себе. Метелик залишився прив’язаним до листка . Дюймовочка дуже шкодувала його — адже він не міг сам звільнитися , і йому загрожувала вірна смерть .

Жук привіз Дюймовочку , щоб показати своїм знайомим і друзям. Але дівчинка їм не сподобалася , адже у жуків були свої поняття про красу. Жук кинув дівчинку , бо вона йому відразу перестала подобатися . Бідна Дюймовочка залишилася жити в лісі. Так вона прожила все літо , а як настала осінь , дівчинка стала замерзати. На щастя , замерзлу Дюймовочку виявила Польова миша , яка прихистила її у себе в нірці . Потім миша вирішила видати дівчинку заміж за свого багатого сусіда — Крота . Кріт був дуже заможний і настільки ж скупий. Але Дюймовочка сподобалася йому , і він погодився подумати про одруження . Кріт показав Дюймовочке свої підземні « палаци » і багатства. В одній з галерей дівчинка виявила мертву ластівку . Однак виявилося , що ластівка була просто дуже слабка. Дюймовочка таємно від Миші та Крота стала піклуватися про неї. Настала весна. Ластівка зовсім оговталася і , подякувавши Дюймовочку , вилетіла назовні з галерей крота .
У той час , кріт остаточно визначився з бажанням одружитися. Миша наказала дівчинці шити собі придане . Дюймовочке було дуже сумно і прикро , адже їй дуже не хотілося виходити за Крота .

Настав день весілля. Дюймовочка вирішила вийти востаннє на світло і попрощатися з сонечком . У цей момент над полями пролітала та сама Ластівка . Вона забрала Дюймовочку з собою в теплі краї , врятувавши її тим самим від скупого й розважливого Крота .
У теплих краях Дюймовочка оселилася у квітці . Вона познайомилася з королем ельфів квітів , який був таким же маленьким , як і сама Дюймовочка . Ельф і Дюймовочка відразу ж полюбили один одного і стали чоловіком і дружиною. Так Дюймовочка стала королевою ельфів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: книги

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *