Хто автор «Вінні Пух»

Вінні Пух — відомий персонаж творів, мультфільмів, книжок, один з найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття. Але ми часто забуваємо хто автор «Вінні Пух».

Хто автор «Вінні Пух»

Автор «Вінні Пух» Алан Александр Мілн.

Вінні-Пух — головний персонаж двох прозових книг Мілна. Ви можете прочитати короткий зміст «Вінні-Пух і всі-всі-всі», щоб згадати головні події.

Обидві прозові книги присвячені «Їй» — дружині Мілна і матері Крістофера Робіна Дафне Селенкур; ці посвяти написані в віршах.

Крім того, у двох збірках дитячих віршів Мілна, When We Were Very Young (Коли ми були зовсім маленькими, 1924) і Now We Are Six (Тепер нам уже шість, 1927) є кілька віршів про Вінні-Пуха, хоча в першій з них він ще не носить це ім’я. Першу з цих книг, що вийшла раніше прозової книги Winnie-the-Pooh, Мілн в передмові до неї називає «іншою книгою про Крістофера Робіна».

Історія появи Вінні Пуха та інших героїв 

Дія книг про Пуха відбувається в 500-акровому лісі Ешдаун поблизу купленої Мілна в 1925 році ферми Кочфорд в графстві Східний Сассекс, Англія, представленому в книзі як Стоакровий ліс (англ. The Hundred Acre Wood, в переказі Заходера — Чудовий ліс). Реальними є також Шість сосен і струмочок, у якого був знайдений Північний Полюс, а також згадується в тексті рослинність, у тому числі колючий утесник (gorse-bush, чортополох у Заходера), в який падає Пух. Маленький Крістофер Робін любив забиратися в дупла дерев і грати там з Пухом, тому багато персонажів книг живуть в дуплах, і значна частина дії відбувається в таких оселях або на гілках дерев.

Дія «Вінні-Пуха» розгортається одночасно в трьох планах — це світ іграшок в дитячій, світ звірів «на своїй території» в Стоакровий лісі і світ персонажів в оповіданнях батька синові (це найбільш чітко показано на самому початку). Надалі оповідач зникає з розповіді, і казковий світ починає власне існування, розростаючись від голови до голови. Наголошувалося подібність простору і світу персонажів «Вінні-Пуха» з класичним античним і середньовічним епосом. Багатообіцяючі епічні починання персонажів (подорожі, подвиги, полювання, ігри) виявляються комічно малозначними, в той час як справжні події відбуваються у внутрішньому світі героїв (допомога в біді, гостинність, дружба).

Книги Мілна виросли з усних оповідань та ігор з Крістофером Робіном; усне походження характерно і для багатьох інших знаменитих літературних казок. «Я, власне, нічого не придумував, мені залишалося тільки описувати», як говорив згодом Мілн. Реальними іграшками Крістофера Робіна були також Паць (подарунок сусідів), Іа-Іа без хвоста (ранній подарунок батьків), Кенга з Ру в сумці і Тигра (куплені батьками згодом спеціально для розвитку сюжету вечірніх розповідей сина). У розповідях вони з’являються саме в такому порядку.

Сову і Кролика Мілн придумав сам; на ілюстраціях Шепарда вони виглядають не як іграшки, а як справжні тварини, Кролик говорить Сові: «Тільки в мене й тебе є мізки. У решти — тирсу ». В процесі гри всі ці персонажі отримали індивідуальні повадки, звички і манеру розмови. На створений Мілном світ тварин вплинула повість Кеннета Грема «Вітер у вербах», якою він захоплювався і яку раніше ілюстрував Шепард, можлива також прихована полеміка з «Книгою джунглів» Кіплінга.

У книзі відтворюється атмосфера загальної любові і турботи, «нормального», захищеного дитинства, без претензій на рішення дорослих проблем, що багато в чому сприяло пізнішої популярності цієї книги в СРСР, в тому числі вплинуло на рішення Бориса Заходера перевести цю книгу. У «Вінні-Пуха» відображений сімейний побут британського середнього класу 1920-х років, згодом відроджений Крістофером Робіном у своїх спогадах для розуміння контексту, в якому виникла казка.

Місце «Вінні Пуха» у творчості Мілна

Цикл про Вінні-Пуха затьмарив все досить різноманітну й популярну свого часу дорослу творчість Мілна: «зворотний шлях у «дорослу» літературу він собі відрізав. Всі його спроби вирватися з лап іграшкового ведмедя виявилися безуспішними». Сам Мілн тяжко переживав такий збіг обставин, не вважав себе дитячим письменником і стверджував, що для дітей пише з такою ж відповідальністю, як і для дорослих.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: книги

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *