Хто написав Червону Шапочку

Червона Шапочка — відома й дорослим, і дітям казка. Але, мабуть, не кожен з нас має ідеальну память, тому ми часто забуваємо хто автор, хто написав казку Червона Шапочка.

Хто написав Червону Шапочку

Червона Шапочка — народна європейська казка з сюжетом про маленьку дівчинку, що зустріла вовка. Літературно оброблена Шарлем Перро, пізніше була записана братами Грімм.

Чи відрізняються казка Червона Шапочка у редакції Шарля Перро та братів Грімм?

Шарль Перро Червона Шапочка

Шарль Перро літературно обробив народний сюжет, він прибрав мотив канібалізму, персонаж-кішку та її вбивство вовком, додав червону шапочку — шаперон, яку одягала дівчинка, а головне — додав моралі казці, увівши мотив порушення дівчинкою пристойностей, за що вона й була покарана, і завершив казку віршованою мораллю, яка навертала дівчат утримуватися від спокуси. Хоча грубі натуралістичні моменти народної казки були значно пом’якшені, статтеві взаємовідносини були підкреслені.

Брати Грімм «Червона Шапочка

Перша частина казки у варіанті братів Грімм була майже однакова з варіантом Перро, але із щасливим кінцем: мисливці, які проходили повз хатку, почули галас, вбили вовка, розрізали йому живіт і врятували бабусю із онукою. Цей епізод однаковий із закінченням казки «Вовк і семеро козенят», яка, ймовірно, і є джерелом цієї частини. Також можливо, що закінчення було взято з п’єси «Життя і смерть Червоної Шапочки», яка була написана в 1800 німецьким письменником-романістомЛюдвигом Тіком.

Моралізаторство Перро на тему статтевих взаємовідносин зникло, як і всі сексуально забарвлені мотиви з тексту. В тексті казки Червона Шапочка порушує не правила пристойної поведінки, наказ матері, яка просила доньку йти до бабусі, ні на що не відволікаючись. Мораль у завершені як попередження неслухняним дітям: «Відтепер я ніколи не стану в лісі звертати в бік зі своєї стежки і буду твердо дотримуватись того, що наказувала матінка».

Тепер ви згадали хто автор, хто написав Червона Шапочка, та чим відрізняється вона у різних авторів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: книги

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *