Хто написав Шерлока Холмса

Шерлок Холмс — всім відомий літературний персонаж. Але хто автор, хто написав Шерлока Холмса памятають далеко не всі.

Хто написав Шерлока Холмса

Автор Шерлока Холмса — Артур Конан-Дойль, англійський письменник.

Його твори, присвячені пригодам Шерлока Холмса, знаменитого лондонського приватного сищика, вважаються класикою детективного жанру. Прототипом Холмса вважається доктор Джозеф Белл, товариш по службі Конан Дойла, який працював в Единбурзькому королівському госпіталі і славився здатністю по найдрібніших деталей вгадувати характер і минуле людини.

Загалом Шерлок Холмс з’являється в 56 оповіданнях і 4 повістях Артура Конан Дойля . У більшості випадків розповідь ведеться від імені кращого друга і супутника Холмса — доктора Ватсона .
Перший твір про знаменитого детектива , повість «Етюд у багряних тонах» , написано Артуром Конан Дойлем в 1887 році. Остання збірка , «Архів Шерлока Холмса » , опублікований в 1927 році.
Сам Конан Дойль вважав оповідання про Холмса «легким чтивом » і не поділяв захоплення читачів. Більше того , його дратувало те , що читачі віддають перевагу твори про Холмса всім іншим витворам письменника , тоді , як Конан Дойль вважав себе , перш за все , автором історичного роману. Зрештою , сер Артур вирішив припинити історію сищика , усунувши популярного літературного персонажа в сутичці з професором Моріарті ( «хрещеним батьком » англійської мафії , як сказали б зараз) у Рейхенбахського водоспаду.
Однак потік листів обурених читачів , серед яких були члени королівської сім’ї ( за легендою , сама королева Вікторія ) , змусили письменника «оживити » знаменитого сищика і продовжити опис його пригод.

Тепер ви знаєте хто автор, хто написав Шерлока Холмса, та звідки зявився такий легендарний персонаж.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: книги

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *