Хто першим відкрив материк Австралія?

Хто першим відкрив материк Австралія?

Австралія через її розташування була відкрита для світу пізніше, ніж інші материки. Відкриття Австралії відбулося через сто з гаком років після відкриття Америки. Голландський мореплавець В. Янсзон у 1606 р виявив якусь нову землю (це був півострів Кейп-Йорк).

Як і Христофор Колумб, В. Янсзон до кінця свого життя не знав, що відкрив новий материк.

У 1770 року до східного берега Австралії підійшов Джеймс Кук, який, за офіційною версією, відкрив її.

Відкриття Австралії Джеймсом Куком відбулося в 1770 році, коли корабель «Індевор» кинув якір у водах мальовничої бухти, яка згодом була названа Ботанічній-бей, або Ботанічна затока. Саме експедиція Кука вперше нанесла на карту східне узбережжя континенту.

Це була перша експедиція на просторах Тихого океану, в яку вирушили відразу так багато вчених. Серед них були ботанік королівського географічного товариства Джозеф Бенкс, шведський натураліст Данило Соландер, а також художники і помічники вчених. Та й сам капітан був відмінним картографом і астрономом, а офіційною метою експедиції було спостереження з острова Таїті за Венерою.

У серпні 1768 року «Індевор» покинув Плімут і тільки через рік досяг Таїті. Коли всі астрономічні спостереження були виконані, капітан, керуючись секретним дорученням, наказав плисти далі на південь до 40 градусів південної широти. Команда повинна була знайти «Терра Аустраліс інкогніта», або невідому південну землю.

На той момент Нова Зеландія вже була відкрита Абелем Тасманом в 1642 році, але не була нанесена на карту. Кук вирішив детально досліджувати берегову лінію і через 4 місяці плавання навколо Нової Зеландії зробив точну карту цієї землі.

1 квітня 1770 року «Індевор» відплив з Нової Зеландії, а через місяць досяг бухти в затоці Тасманового моря біля східного берега Австралії. Кук описав це місце як дуже мальовниче і спокійне, хоча команді і довелося зустрітися з місцевим населенням, яке вороже поставилося до англійців. Потім Кук виявив широкий прохід в природну гавань, яка згодом стане портом Джексон. Це було ідеальне та безпечне місце для стоянки кораблів, а через багато років тут було засноване перше в Австралії місто — Сідней.

Діставшись за 4 місяці до затоки Карпентарія, що на півночі Австралії, Кук склав детальну карту берегової лінії материка і відкрив безліч бухт, заток і мисів, яким давав англійські імена міст, провінцій, лордів і принців. Недалеко від сучасного міста Куктаун корабель мало не затонув, наскочив на риф. Зупинившись в цьому місці на лагодження корабля, Кук і його команда описали безліч нових рослин, а також слова місцевого діалекту. Тут вперше європейці побачили тварин кенгуру.

22 серпня 1770 Кук від імені правлячого тоді короля Георга III проголосив досліджену територію володіннями Великобританії і назвав місцевість Новим Південним Уельсом.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *