Хто створив перший телескоп?

Хто створив перший телескоп ви дізнаєтеся в цій статті.

Хто створив перший телескоп?

Поширена думка, що перший телескоп винайшов Галілео Галілей. Але це не так, він його значно удосконалив.

Роком винаходу телескопа, а вірніше зорової труби, вважають 1608, коли голландський очковий майстер Ганс Ліпперсгей продемонстрував свій винахід в Гаазі. Проте у видачі патенту йому було відмовлено, в силу того що й інші майстри, як Захарій Янсен з Міделбурга і Якоб Метіус з Алкмара, вже володіли примірниками підзорних труб.

Першим, хто направив зорову трубу в небо, перетворивши її в телескоп і отримав нові наукові дані став Галілей. У 1609 році він створив свою першу зорову трубу з триразовим збільшенням. У тому ж році він побудував телескоп з восьмиразовим збільшенням довжиною близько півметра. Пізніше їм було створено телескоп, який давав 32-кратне збільшення.

Довжина телескопа була близько метра, а діаметр об’єктива — 4,5 см. Це був дуже недосконалий інструмент, який володів усіма можливими абераціями. Він дозволив зробити цілу серію чудових відкриттів (фази Венери, гори на Місяці, супутники Юпітера, плями на Сонці, зірки в Чумацькому Шляху).

Назву «телескоп» запропонував в 1611 році грецький математик Джованні Демізіані для одного з інструментів Галілея, який побачив на банкеті в Академії деї Лінчеї. Сам Галілей використовував для своїх телескопів термін лат. perspicillum

Найбільший у світі дзеркальний телескоп ім. Кека має діаметр 10 м і знаходиться на Гавайських островах.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *