Хто такі дружинники?

Хто такі дружинники пояснити зможе не кожен, а прочитавши цю статтю Ви дізнаєтеся значення слова «дружинники».

Хто такі дружинники?

Дружинники – це княже військо.

Дружина є таким же необхідним елементом у давньоруському суспільстві, як і великий князь. Князь потребував потужної військової сили як для забезпечення внутрішнього порядку в князівстві, так і для оборони його від зовнішніх ворогів. Дружинники були реальною військовою силою, завжди готової до бою, а також радниками князя щодо військово-політичних питань.

Княжа дружина поділялася на:

  • Старшу дружину. Вона складалася із представників феодальної аристократії та була найближчим оточенням великого князя, яка брала участь в обговореннях державних і господарських питань (Боярська рада), а також очолювала молодшу дружину та Воїв.
  • Молодшу дружину або гридь. Вона була центром збройних сил та складалася із досвідчених та професійних воїнів, охороняла князя, його двір і майно. Також  виконувала окремі адміністративні та судові доручення князя. Молодша дружина являла собою постійне населення сторожових фортець,   що  були збудовані на кордонах Русі чи окремих князівств. Тут вона постійно несла військову службу, а у вільний час від військових обов’язків займалася обробітком землю та виконанням різні господарських робіт для своїх власних потреб.

Також існує ще одне визначення. За радянських часів дружинниками називали добровільних помічників міліції зі складу працівників підприємств, які групами по кілька осіб патрулювали вулиці, надівши червоні пов’язки на руку. Вони стежили за дотриманням громадського порядку.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися хто такі дружинники.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *