Хто такі магнати?

Хто такі магнати?

Магнат — це вельможа, можновладець, князь. Людина високого соціального стану, шляхетського походження чи багата (великий землевласник, представник родової й багатої знаті). У середньовіччі — назва вищих землевласників і воєначальників вище барона: графи, герцоги, князі та територіальні принци. У переносному значенні — великий власник, багатій, олігарх.

Історичне значення магнатів:

  • У Стародавньому Римі — великі землевласники або володарі великих станів, що мали політичний вплив у суспільстві завдяки майновому цензу.
  • В Угорщині — аристократи, представники шляхетних дворянських родів, князів, графів і баронів, які, згідно з Конституцією, мали спадкове право на участь в представництві та збиралися в особливій палаті.
  • У Польсько-Литовській державі — вельможі, духовні і світські сенатори або державні радники (радні пани) і знатного шляхетство.

Магнати — великі землевласники, що походили з давніх родів — Радзивіллів, Острозьких, Конецпольських, Ходкевичів та ін. Вони володіли значними земельними ділянками, десятками сіл і містечок. Третина сіл у Польщі належала їм. Великі володіння мали вони й на українських землях. Так, князі Острозькі отримували щорічно майже 1 млн злотих прибутку від своїх 100 міст і замків, 1300 сіл в Україні.

Отже, магнати це аристократична верхівка класу феодалів, в ряді країн Західної Європи, зокрема в Польщі й Угорщині.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Словник

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *