Хто такий бакалавр?

Хто такий бакалавр? З переходом на Болонську систему освіти з’явилося багато наукових ступенів і не всі їх розрізняють.

Хто такий бакалавр?

Бакалавр — це ступінь, який присвоюється студентам, які пройшли перший, базовий рівень освіти, що триває 4 роки. Дуже багатьма бакалаврат сприймається, як незакінчена вища освіта, так як він є досить загальною фундаментальною підготовкою в широкій галузі знань, наприклад, юриспруденції або економіці. Для отримання більш вузької спеціалізації після бакалаврату потрібне подальше навчання.

Однак таке уявлення не зовсім вірне. Бакалавр отримує повноцінний диплом про вищу освіту і має всі можливості замість продовження навчання приступити до роботи за своєю професією і знайти економічну самостійність. Разом з тим за бажанням він може продовжити навчання в магістратурі і отримати будь-яку спеціалізацію з суміжних з його освітою професій.

Хто такий магістр?

Магістр — це другий етап вищої освіти. У магістратурі навчання триває два роки і дає студенту можливість отримати вузькоспеціальну освіту (наприклад, журналіст телебачення), придбати самостійні аналітичні навички та продовжити розвиток в науково-дослідній сфері. Для того щоб вступити в магістратуру, необхідно мати ступінь бакалавра і пройти вступні іспити, як це зазвичай відбувається при прийомі до вузу.

Бакалаврат та магістратура є ступенями дворівневої системи вищої освіти, яка стала основною з 2011 року в усіх вузах. Чому вона була введена? Справа в тому, що для спрощення обміну кадрами між країнами і врегулювання питань про їх освіту, було вирішено створити єдиний європейський простір вищої освіти. Даний процес був названий Болонським процесом. Сьогодні в нього входять 47 країн-учасниць, в їх числі і кілька країн СНД. Таким чином, диплом бакалавра або магістра вважається дійсним не тільки на батьківщині, але і в країнах Європи, і дозволяє влаштуватися там на роботу або продовжити освіту за своєю професією.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *