Хто такий інженер?

Хто такий інженер? Професія інженера зараз не дуже популярна серед молоді, хоча грамотні фахівці потрібні в конструкторських бюро, дослідних інститутах, телекомунікаційних компаніях та інших організаціях.

Хто такий інженер?

Інжене́р — особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем.

Що б освоїти професію інженера, необхідно закінчити державний ВНЗ з технічної спеціальності. В процесі навчання студенти набувають навичок роботи з обчислювальною технікою, читання креслень, отримують математичну підготовку.

Зарплата інженера багато в чому залежить від сфери діяльності, досвіду роботи і регіону.

Популярні інженерні спеціальності

сьогодні бурхливими темпами розвивається нафтогазова промисловість, тому професія інженер — нафтовик стає все більш затребуваною. В обов’язки спеціаліста входить пошук і розробка нових родовищ нафти і газу, а так само відновлення експлуатованих територій. Для роботи в даній сфері фахівець повинен володіти навичками виявлення родовищ, знати технології проведення бурильних робіт, знати сучасні методи видобутку корисних копалин;

у великих мегаполісах з високим рівнем розвитку промисловості, затребувані інженери-технологи. Вони є в штаті будь-якого великого підприємства, і відповідають за технологічні та виробничі процеси. Крім цього, інженер-технолог займається розробкою документації і технічних завдань нового обладнання;

населення планети неухильно зростає, а разом з ним збільшується кількість будинків. Будівництво — одна з найбільш грошових і перспективних галузей сучасного світу, яка не може обійтися без інженера-будівельника. В обов’язки спеціаліста входить контроль якості будівельних матеріалів, відповідність ГОСТу, техніці безпеки. Інженер-будівельник відповідає за весь процес від початку і до кінця зведення будівлі.

Що б стати успішним інженером, необхідно дійсно відчувати інтерес до всіляких технічних процесів. Крім цього, важливо мати просторову уяву і схильність до вивчення програм для проектування.

Часто інженер керує командою фахівців. Для успішної реалізації проекту необхідні організаторські здібності і вміння приймати самостійні рішення. Відповідальність — одна з головних якостей, адже в інженерній справі важливий не тільки процес, але і кінцевий результат.

Плюси і мінуси професії інженер

Переваги: фахівець з досвідом може розраховувати на високу оплату праці.

Недоліки: висока відповідальність. Помилки інженера можуть коштувати дуже дорого.

Після закінчення ВНЗ молодий фахівець може розраховувати на стартові позиції з невеликою зарплатою. Вершина кар’єри — це провідні і головні інженери, без яких неможлива реалізація будь-якого проекту. Крім професійних навичок і досвіду роботи не менше 3-х років, бажано успішне ведення великих проектів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Словник

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *