Хто такий поліцейський?

Хто такий поліцейський? Які обов’язки поліцейського? Перш ніж вибрати собі професію на все життя необхідно ознайомитися з вимогами та необхідними навичками, які повинен вміти і виконувати поліцейський.

Хто такий поліцейський?

Поліцейський — це громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Поліцейський має службове посвідчення та жетон з індивідуальним особистим номером.

Професія поліцейський — це одна з найбільш важливих, відповідальних і навіть небезпечних професій в світі.

Представники цієї професії стежать за порядком на вулицях, патрулюючи територію і затримуючи людей, які порушують закон, виїжджають на місця злочинів. Правоохоронець, керуючись чинним законодавством, в окремих випадках може увійти в будь-яке приміщення (житлова квартира або комерційна організація), використовувати приватний або громадський транспорт, застосовувати вогнепальну зброю, гумовий кийок та іншу спеціальну амуніцію. Природно, тільки якщо того вимагає ситуація і ця необхідність обумовлена законом.

Вимоги до поліцейського

Незважаючи на багато стереотипів, що склалися про цю професію в сучасному світі, до полыцейських пред’являються серйозні вимоги, невідповідність яким негативно вплине на ефективність роботи.

В першу чергу, щоб отримати посаду, необхідно пройти початкове професійне навчання в школі міліції. За підвищенням кваліфікації йдуть в середні спеціальні і вищі навчальні заклади при МВС.

Поліцейський повинен бути фізично витривалим, сильним, повинен мати хорошу реакцію, зір і слух. Обов’язкові і деякі психологічні якості, наприклад, принциповість, чуйність, бажання надавати допомогу людям, захищати їх ціною власного здоров’я. Відповідальність, здатність логічно мислити і дотримуватися спокою в складних ситуаціях також значно підвищує шанси стати успішним співробітником і зробити собі кар’єру.

Високі вимоги пред’являються до юридичної грамотності. Поліцейський, керуючись законами і виступаючи від імені держави, обов’язково повинен знати їх і вміти давати правильне трактування.

Перспективи

Одним з основних переваг професії міліціонер є відсутність проблем з працевлаштуванням.

Початкова зарплата рядового співробітника зовсім невисока, але вже через кілька підвищень вона збільшується в рази. Просування по кар’єрних сходах передбачає періодичне присвоєння вищих звань. При якісному виконанні своїх обов’язків це відбувається раз на кілька років. При бажанні поліцейський може влаштуватися на роботу в приватне охоронне агентство, де зазвичай пропонують більш високу заробітну плату, а й менші перспективи в плані просування.

Плюси і мінуси професії поліцейських

Переваги:

  • плюси, які супроводжують державну службу;
  • вихід на пенсію за вислугою років.

Недоліки:

  • практика показує, що співробітників можуть допізна затримувати на роботі;
  • постійний брак часу для особистого життя;
  • негативно-нейтральний імідж співробітників даної професії.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *