Хто такий євнух

Хто такий євнух? Про цю професію в сьогоденні майже забули, але читаючи історичні книги можна багато дізнатися про життя євнухів.

Хто такий євнух?

 

Євнух — повністю або частково кастрований чоловік. Термін використовується в історичному контексті для позначення оскоплених в дитинстві слуг при гаремах східних володарів або вельмож.

У східних монархіях велике значення надавалося чистоті династичної крові, яка легітимувала домагання монарха на походження від богів і на верховну владу. Щоб виключити навіть гіпотетичну можливість невірності, статевозрілих чоловіків у покої своїх дружин і наложниць монархи не допускали.

Придворне значення євнухів могло бути конвертовано в політичний авторитет. Не маючи можливості продовжити рід і заснувати власну династію, євнухи не розглядалися монархами як політичні конкуренти і були слухняними виконавцями царської волі, чому часто користувалися довірою володаря і впливом при дворі.

Операція кастрації в давні часи за відсутності анестезії та дезінфекції була дуже небезпечною: більшість кастрованих помирало під час операції чи невдовзі після неї. Особливо високою була смертність серед дорослих чоловіків, тому намагалися каструвати дітей, та й коштував раб-хлопчик значно дешевше за дорослого. Висока смертність була причиною того, що євнухи коштували дорожче (в кілька разів) за звичайних рабів. Втім, не завжди кастрація була примусовою, наприклад, в Китаї більшість євнухів добровільно йшла на подібну операцію в надії вислужитися до високих посад при дворі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві традиції

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *