Хто відкрив планети Сонячної системи?

Ще на зорі цивілізації люди, спостерігаючи за небом, виділили групу об’єктів, які отримали назву «планет». Історія відкриття планет Сонячної системи викладена в цій статті.

Хто відкрив планети Сонячної системи?

Планети Сонячної системи по порядку — Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Ще є Плутон. На сьогоднішній день астрономи зарахували його до маленьких, карликових планет. Меркурій, Венера, Земля, Марс вважаються великими планетами земної групи, а решта 4 планети належать до гігантів і складають 99,6% від загальної маси планет системи.

Які планети відкрили вчені?

Про Меркурії древнім астрономам було відомо дуже давно. Точної дати, коли вони побачили на небі це тіло невідомо. Але ассірійці зуміли навіть обчислити швидкість обертання планети. Візуальною датою спостереження за Меркурієм вважається 1631 рік, коли П’єр Гассенді, астроном, досліджував рух планети через Сонце. У 2008 році на планету відправили зонд, який знаходиться на орбіті Меркурія і сьогодні.

Перші пам’ятки про Венеру відносяться до стародавнього Вавилону. Тоді її називали Іштар. Це найяскравіша планета, яку можна спостерігати з Землі. Галілео Галілей в 1610 році спостерігав за фазами Венери, довівши той факт, що вона обертається навколо Сонця. Довгий час вважалося, що вона доводиться сестрою нашій планеті і на ній, можливо, є життя. Але після численних досліджень, відправлених зондів, з’ясувалося, що температура на її поверхні дуже висока для існування життя.

За планетою Земля спостерігали ще з появи людиней. Довгий час вважалося, що всі планети обертаються навколо Землі. Микола Коперник, відомий астроном, в 1514 році відкрив світові геліоцентричну Сонячну систему світу в своїй книзі «Про обертання небесних сфер». У ній він висунув теорію, що Земля і всі відомі планети обертаються навколо Сонця. Перший знімок планети був зроблений 24 жовтня 1946 року.

Дослідженням планети Марс за допомогою телескопа займався в 1877 році астроном Джованні Скіапареллі. Він і є її першовідкривачем. У 2012 році для вивчення поверхні планети був відправлений пересувний ровер, який перебував на Марсі донині.

Найбільша планета Сонячної системи — Юпітер, спостерігалася, як і всі планети Сонячної системи з давніх часів. Її відкрили китайці, які вели згідно зі спостереженнями 12-річний цикл. Галілео був першим, хто спостерігав за 4 супутниками Юпітера — Європою, Іо, Каллісто і Ганімед. Роберт Гук першим побачив систему бурь на планеті. А Джованні Кассіні в 1665 продовжив справу свого колеги.

Римляни назвали шосту планету Сатурном в честь бога землеробства. У 1610 році астроном Галілей спостерігав за нею, вивчаючи орбітальні супутники. У 1655 році Християн Гюйгенс озброївшись потужним телескопом, досліджував кільця планети і виявив перший її супутник. Подальшими дослідженнями Сатурна займалися Кассіні, Гершель. У 2004 році на планету був відправлений зонд, який знаходиться на ній і до цього дня.

У 1781 році Вільямом Гершелем було відкрито Уран — сьому планету Сонячної системи.

Останньою офіційно визнаною планетою був Нептун. Його відкрили через 6 років після виявлення Урана — в 1846 році. Астроном, який зробив це відкриття — Й. Галле, грунтуючись на дослідженнях своїх колег Дж. Адамса і В. Леверье.

У 1930 році Клайд Томбо відкрив Плутон, правда, його в 2006 році зарахували до малих планет.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, в якому році і ким були відкриті планети Сонячної системи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *