Хто їсть їжаків?

Хто їсть їжаків і хто вороги їжачка Ви дізнаєтеся в цій статті.

Хто їсть їжаків в лісі?

У їжака природний захисний механізм — довгі і гострі голки, якими їжачок при небезпеці завжди норовить вколоти ворога в морду. Зазвичай такої відсічі достатньо, щоб вовк або куниця забралися геть, ну а якщо ні, то їжачок згортається в клубок, наїжачившись голками і такого їжака не взяти вже нікому. Або майже нікому.

Вороги їжака

Є у їжака вороги, від яких навіть голки не рятують. Особливо небезпечні йому пугачі і лисиці.

Так, під час нічного полювання на їжака успішно нападає пугач. Йому не страшні голки звірка, бо пальці лап цього птаха покриті міцною лускою. М’яке оперення пугача робить його політ безшумним і дозволяє наздоганяти свою здобич зненацька.

Немає порятунку їжаку і від лисиці. Лисиця, як запевняють, старанно переслідує їжака і лукавством змушує його розгортатися: вона повільно котить колючу кулю передніми ногами до води і зіштовхує його туди. У воді їжак розкривається і лисиця хапає його. Також лисиця може повернути їжака на спину і обприскати своєю смердючою сечею; бідний звір з відчаю розгортається, в той же момент лисиця, встромляє гострі зуби в незахищену голками голову і загризає їжака.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *