Хто засновник психоаналізу?

Хто є основоположником психоаналізу, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хто є засновником психоаналізу?

Спочатку варто відзначити, що психоаналіз, як наука, з’явився на рубежі XIX-XX століть. Незважаючи на суперечки і дискусії про психоаналіз, все-таки його вплив на суспільну та індивідуальну свідомість, різні напрямки гуманітарних і природничо-наукових наук, релігію і філософію, мистецтво і медицину не можна переоцінити. Для кожної освіченої людини дуже важливо і потрібно знати всі основні концепції та ідеї, які становлять психоаналітичне вчення.

Зигмунд Фрейд — засновник психоаналізу. Дана теорія ґрунтується на твердженні Фрейда про те, що в душевній природі людини перерв і непослідовності бути не може. Будь-яке бажання, будь-яка думка, будь-який вчинок обов’язково має свою причину, яка обумовлена ​​несвідомим або свідомим наміром.

Оскільки основоположником психоаналізу є Фрейд, то він стверджував, що минулі події нашого життя мають безпосередній вплив на наше майбутнє. І якщо навіть людина глибоко переконана в тому, що душевні переживання безпідставні, то завжди можна знайти приховані зв’язки, які в тій чи іншій мірі об’єднують деякі події.

Він розділив психіку людини на 3 області:

  • Область несвідомого. Сюди відносять несвідомі інстинкти, витіснені зі сфери свідомості почуття, думки і переживання, які ми сприймаємо як заборонені або брудні. Дана область часовим рамкам не підкоряється.
  • Область підсвідомості. Дана частина включає в себе якусь частину з області несвідомого, яке може стати доступною для свідомості в будь-який момент.
  • Область свідомості. У себе вона включає все те, що ми усвідомлюємо в кожен момент і секунду життя.

Основні діючі сили людської психіки, згідно з психоаналізом, — це інстинкти.

Двома головними інстинктами є:

  • Лібідо — енергія життя
  • Інстинкт смерті — агресивна енергія

Також відповідно до теорії психоаналізу особистість індивіда обумовлена ​​такими структурами:

  • Воно
  • Я
  • Над-Я

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що засновником психоаналізу є Зигмунд Фрейд.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Людина і світ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *