Ігор Сікорський цікаві факти

Ігор Сікорський цікаві факти з життя авіаконструктора викладено в цій статті.

Ігор Сікорський цікаві факти

За своє життя Сікорський отримав понад 80 різних почесних нагород, призів і дипломів.

Ігор Сікорський став дипломованим льотчиком, одним з перших в світі (1911 рік)

Ігор Сікорський народився в сім’ї відомого українського психіатра, Івана Сікорського і Марії Сікорської в Києві. У своїй родині Ігор став п’ятою дитиною.

З дитинства хлопчик цікавився авіа-конструкціями, свою першу модель літального апарату він зробив в 12 років, це був вертоліт з гумовим моторчиком.

Свій перший аероплан авіаконструктор І.Сікорський спорудив в Києві. (1910 г.)

Сікорський творець перших в світі:

  • чотиримоторного літака «Російський витязь» (1913 рік),
  • важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914 рік),
  • трансатлантичного гідроплана,
  • серійного вертольота одногвинтової схеми (США, 1942 рік).

«Російський витязь» став першим багатомоторним літаком в історії. На знак подяки за літаючу машину імператор Микола II подарував Сікорському золотий годинник.

Емігрувавши в Нью-Йорк він перших 4 роки заробляв викладанням математики

У 1923 році він заснував авіаційну фірму «Sikorsky Aero Engineering Corporation», де зайняв посаду президента. Початок його діяльності в США був дуже непростим. Так, відомо, що видатний російський композитор Сергій Рахманінов особисто брав участь в його підприємстві, займаючи посаду віце-президента. Щоб врятувати фірму Сікорського від розорення, Рахманінов надіслав чек на $ 5000. У 1929 році, коли фінансовий стан фірми покращилися, Сікорський повернув ці гроші Рахманінову з відсотками

На його вертольотах були вперше здійснені перельоти через Атлантичний (S-61; 1967) і Тихий (S-65; 1970) океани (з дозаправкою в повітрі). Машини Сікорського застосовувалися як для військових, так і для цивільних цілей.

Ігор Сікорський був двічі одружений, перший шлюб тривав не довго. Другий шлюб Ігоря Івановича виявився щасливим — у них з дружиною народився 4 синів.

На його підприємствах, навіть в періоди криз, завжди працював невеликий православний прихід зі священиком. Сам же Ігор Сікорський, вийшовши на пенсію, з головою занурився в богослов’я і написав кілька досить солідних і стали авторитетними праць з богослов’я.

Ігор Іванович любив подорожувати, обожнював вулкани, в яких відчував майже безмежну міць природи. Іноді він просто сідав за кермо і їхав з міста світ за очі, подалі від суєтного людського життя. Провівши більшу частину життя в еміграції він ніколи не забував Батьківщину, завжди пишався своїм походженням і чим міг допомагав менш успішним емігрантам.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *