Ігри для 1 річної дитини

Розвиваючі іграшки для дітей 1 року допоможуть дитині з легкістю навчатися чомусь нвому та активно проводити час.

Ігри для 1 річної дитини

Ви горді і щасливі: малюк недавно зробив свій перший крок. Що ж, пора грати в «Доганялки»! Ще жодна дитина в світі не встояла на місці, коли мама говорить: «Ой, кого я зараз наздожену, наздожену, наздожену!». А ще дуже весело бігати не від мами або за нею, а разом з нею: ловити м’ячик, собаку в парку. Або навіть тата, чому ні?

Навчитися бігати швидше малюкові допоможе інша гра — «Дослідник». І найменша дитина, побачивши дитячий майданчик, рішуче рветься до ігрового комплексу. Не хвилюйтеся, а навпаки, допоможіть дитині його освоїти. Особливо важливо для вашого чада навчитися підніматися по сходах і кататися з гірки. Так тренуються м’язи ніг і спини, що відповідають за ходьбу.

«Скакалки» — ще одна найважливіша гра для малюка. Необов’язково відразу ж вручати дитині спортивний снаряд. Тільки запропонуйте: «Давай пострибаємо!», — і довго вмовляти її не доведеться. Майте на увазі, що зовсім маленькі дітки не вміють стрибати на двох ніжках одночасно — цей навик з’являється приблизно до двох років. Гра тренує вестибулярний апарат, розвиває координацію рухів. Дитині старшого віку можна купити невеликий домашній батут, діти обожнюють на ньому стрибати. А там і до секції акробатики рукою подати.

«Вчимося говорити»
Малюк намагається повторювати будь-які звуки: собачка загавкав — і відразу «ав-ав», діти пробігли по доріжці — «топ-топ». Гра в «Повторювання» для дитини абсолютно зрозуміла і природна. Вам залишається тільки допомагати своєму карапузові, підкидаючи нові ідеї: листочки падають «ш-ш-ш», вітер виє «у-у-у», Маша хоче «ням-ням».

Надувайте щоки, морщите лоб, ворушіть вухами — нехай дитина повискує від сміху. А «Кривляння» — не просто розвага, а вкрай корисна гра. Намагаючись повторити хоча б частину ваших кривлянь, малюк розвиває мімічні м’язи, які відповідають за мову і дикцію. І заспокойте, нарешті, бабусю: показувати язик зовсім не соромно, а дуже навіть корисно!

Гра, яка сприяє встановленню контакту між дитиною і дорослим — це «Хованки». Малюк ще настільки малий, що цілком вдало ховається під хусткою (бажано прозорою, щоб не злякався) або за власними долоньками. Мама накидає на дитину хустку і з непідробним подивом запитує: «Де ж Маша? Куди ж вона поділася? ». Така гра принесе дитині масу задоволення.

Освоїли хованки під хусткою або за долонями? Переходимо до хованки «80-го рівня»! А точніше, до звичайних хованок, в які ми всі грали в дитинстві. Дорослий рахує до десяти, а малюк ховається за шторою (деревом). Головне, прослідкуйте, щоб ваше чадо ні в чому не заплуталося, нікуди не впало і не провалилося.

Розвиваємо слух
Не заважайте маленькому досліднику — нехай все чіпає, по всьому стукає. Як ще малюк дізнається, який звук видає чавунна каструля, якщо не вдарить по ній ложкою? Забороняти варто тільки те, що небезпечно. Дитині хочеться шарудіти пакетом, але ви турбуєтеся, як би потім вона не потягнула його в рот? Зупиніться на хвилину, дайте маленькій людині розібратися з цікавим звуком, і ви здивуєтеся, як швидко дитина сама кине обридлий пакет.

Купуйте дитині іграшковий телефон — його численні кнопки видають велику кількість звуків, а грати з ним в «звонилки» одне задоволення. Спочатку дитина буде просто натискати кнопочки і слухати музику, а коли трохи підросте, стане «дзвонити» з цього апарату бабусі і дідусю, розвиваючи таким чином навик спілкування.

І взагалі: чим більше музичних іграшок ви запропонуєте малюкові, тим краще. Барабани, різноманітні брязкальця, дзвіночки — вся це гроза для батьківського слуху вкрай корисна для слуху дитини)

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради мамам

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *