«Іонич» аналіз

Аналіз розповіді Антона Чехова «Іонич» викладено в цій статті.

«Іонич» аналіз

Головний герой оповідання — Дмитро Іонович Старцев, але це спочатку, згодом же він просто Іонич. У сюжеті оповідання немає нічого незвичайного, він оповідає про те, як людина з хорошими задатками, мріями і бажаннями поступово перетворюється на сірого обивателя, сірого і непоказного міста повного таких же обивателів.

На першому етапі свого життя в місті С. Дмитро Іонович Старцев представляється нам молодим лікарем. Він енергійний, повністю поглинений своєю роботою, можна навіть сказати трудоголік. Він весь свій час присвячує пацієнтам, навіть у свята. Майже ні з ким не спілкується і нікуди не ходить.

Жителі міста С. в більшості своїй мало освічені, та й саме місто не зразок культури, тут навіть бібліотека існує лише за рахунок молодих дівчат. Найосвіченішими та культурними жителі вважають сім’ю Туркіних, бо Іван Петрович, голова сімейства, дуже дотепно жартує, тому що його дружина, Віра Йосипівна, пише романи, а дочка, Катерина Іванівна, грає на фортепіано. Але от якщо взяти до уваги нюанси, то з’ясовується, що жарти одноманітні, що романи нудні і неправдоподібні, а етюди виконувані Катериною, складні і неприємні для слуху. Але сім’я все-таки пишається своїми досягненнями і постійно цим хвалиться.

Протягом оповідання Дмитро Іонович закохується в Катю, але зробивши їй пропозиції руки і серця, отримав різку відмову. Природно він був шокований, Дмитро ніколи б не подумав, що йому можуть відмовити.
Через чотири роки у Дмитра Іоновича вже була велика медична практика, він погладшав. Старцев бував у різних будинках, але ні з ким дуже близько не спілкувався, в принципі він взагалі майже не спілкувався. Йому було не цікаво розмовляти з людьми, які говорили про одне й те ж, і не висловлювали, ні цікавих, ні нових думок.

Ставлення Старцева до Каті теж змінилося, він вже не відчував тих ніжних почуттів як колись. Він вже не бачив у ній легку, повітряну дівчину, вона перетворилася на зневірену життям жінку. Дмитро Іонович вирішив що все-таки зробив тоді добре що не одружився.

Через кілька років Іонич погладшав, став скупим, грубим, некультурним, майже ні з ким не спілкувався. Забув геть Туркіних і Катю. Його новим ідеалом стали гроші і будинки, він їх купував, не церемонячись, і ходячи як господар, не звертаючи уваги на нинішніх мешканців.

Поступово Дмитро Іонович Старцев перетворився просто в Іонича. Став таким же нудним обивателем, як і всі в місті С. Він вже нічого не хотів крім багатства і комфорту, він не займався ні своєю освітою, ні своєю душею.
На перших порах деградація Старцева викликає жалість і співчуття, потім огиду. Відповісти однозначно, чому Іонич деградував, дуже складно. Безумовно, в чомусь винен він сам, в чомусь винна Катерина Іванівна, але найбільша частка провини припадає на навколишнє Старцева суспільство. Саме через брак освіти в суспільстві Старцев не міг підтримувати свою культуру і духовну глибину.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *