Ірина Жиленко біографія скорочено

Ірина Жиленко біографія скорочено української поетеси та письменниці викладена в цій статті.

Ірина Жиленко коротка біографія

Ірина (Іраїда) Володимирівна Жиленко народилася 28 квітня 1941 року в Києві. Її дитячі роки припали на грізний воєнний і повоєнний час, коли довелося і вчитися, і працювати одночас­но. Закінчила вечірню школу робітничої мо­лоді.

1964 року заочно закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка. Потім працювала вихователь­кою в дитячому садку, згодом – у редакціях газет і журналів ( «Молодь України», «Літературна Україна», журнала «Ранок»).

Перша книжка поетеси – «Слово на соль­фі», за нею – «Автопортрет у червоному», «Вікно у сад», «Останній вуличний шарман­щик» та інші.

Перша книжка для малят «Достигають колосочки» з’явилася в 1964 році. Для молодших школярів поетеса випустила книж­ку «Вуличка мого дитинства». Поезія Ірини Жиленко унікальна, багата на кольори (у віршах назви кольорів ужито понад тисячу разів). А ще поетеса дуже любить рослини, особливо квіти, і щедро опи­сує їх у творах. На честь своїх улюблених фіалок вона навіть створила літературний жанр «фіалки-вірші».

Ірина Жиленко отримала премію ім. В. Н. Сосюри (1987, за книгу віршів «Дівчинка на Кулі») та національну премію України імені Тараса Шевченка (1996, за збірку «Вечірка у старій вінарні»)

Ірина Жиленко померла 3 серпня 2013 року.

 

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво
Коментарі:
  1. 6 месяцев ago
  2. 6 месяцев ago
    • 5 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *