Історія Олімпійських ігор

Коли і де з’явилися Олімпійські ігри? І хто є засновником Олімпійських ігор, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Історія виникнення Олімпійських ігор

Були проведені перші Олімпійські ігри в Стародавній Греції, адже властивий грекам атлетизм, став причиною появи спортивних ігор. Засновником Олімпійських ігор є цар Еномай, який організував спортивні ігри для тих, хто бажав взяти його дочку Гіпподамію в дружини. За легендою, йому передбачили, що причиною смерті стане його зять. Тому молоді люди, які перемогли в тих чи інших змаганнях, гинули. Тільки хитрий Пелопс обігнав Еномая на колісницях. Та так, що цар зламав собі шию і помер. Передбачення збулося, а Пелопс, ставши царем, почав кожні 4 роки організовувати Олімпійські ігри в Олімпії.

Вважається, що в Олімпії, місці, де проводилися перші Олімпійські ігри, перші змагання відбулися в 776 році до нашої ери. Ім’я того, хто був першим переможцем ігор у Стародавній Греції — Кореб з Еліди, який переміг в змаганні з бігу.

Олімпійські ігри в стародавній Греції види спорту

Перші 13 ігор єдиним видом спорту, в якому змагалися учасники, був біг. Після було п’ятиборство. Воно включало біг, метання списа, стрибки в довжину, метання диска, боротьбу. Трохи пізніше додали змагання колісниць і кулачний бій.

Сучасна програма Олімпійських ігор включає 7 зимових і 28 літніх видів спорту, тобто 15 і 41 дисципліна відповідно. Все залежить від сезону.

Як тільки римляни приєднали Грецію до Риму, число національностей, які могли брати участь в іграх, збільшилася. В програму змагань додалися бої гладіаторів. Але в 394 році нашої ери імператор Феодосій І, шанувальник християнства, скасував Олімпійські ігри, вважаючи їх розвагою для язичників.

Олімпійські ігри цілих 15 століть не проводилися. Першим, хто зробив крок до відродження забутих змагань, був монах-бенедиктинець Бернар де Монфокон. Він цікавився історією і культурою Стародавньої Греції і наполягав на тому, що потрібно провести розкопки в тому місці, де колись була знаменита Олімпія.

У 1766 році Річард Чандлер знайшов біля гори Кронос руїни невідомих споруд античності. Це була частина стіни храму. У 1824 році лорд Станхоф, археолог, приступив до розкопок на берегах Алфея. У 1828 році естафету розкопок Олімпії підхопили французи, а в 1875 році — німці.

П’єр де Кубертен, державний діяч Франції наполягав на тому, що необхідно відновити Олімпійські ігри. І в 1896 році були проведені перші відроджені Олімпійські ігри в Афінах, які популярні і зараз.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися де і коли виникли Олімпійські ігри.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *