Історія польотів на повітряних кулях

Історія польотів на повітряних кулях

З давніх давен задля покорення повітря використовували повітряні кулі, іншими словами аеростати або дирижаблі(керовані аеростати). Вперше зображення повітряної кулі знайшли в печерах Перу, що дає можливість свідчити про польоти давніх людей. Вперше задокументований політ на повітряній кулі відбувся 1709 року, священиком єзуїтом – Бортоломео Лоренцо де Гусмао.

В 1766 році було піднято у небо аеростат із наповненим воднем. В 1785 році американець Джон Джеффрис та француз Жан-П’єр Бланшар були першими, хто перелетіли на кулі Ла-Манш.

Відомий фізик і хімік Ж.Л. Гей-Люссак зробив у вересні 1804 року наукову повітряну подорож за дорученням Паризької Академії Наук. Пролетів він 160 верст за 6 годин.

В американському штаті Індіана 17 серпня 1859 року запустили повітряну кулю з цікавим вантажем: поштою. А через два роки за допомогою аеростата було передано телеграфне повідомлення військовими США.

За допомогою повітряної кулі було зроблено спробу покорити Арктику – Соломоном Огюстом Андре у липні 1897 року.

В Парижі було відкрито перший Міжнародний повітроплавальний конгрес в 1900 році, а в 1905 – створено Міжнародну Авіаційну Федерацію аеронавтів.

Троє американців у 1978 році, а саме Максі Андерсон, Бен Абруццо та Ларі Ньюмен перетнули на повітряній кулі Атлантику. А в 1981 році було скорено Тихий океан японцем Аски та американцями.

У 1995 році було здійснено перший політ на повітряній кулі над Антарктидою.

Особливо відзначився березень 1999 року – встановлено абсолютно світовий рекорд польоту навколо Землі у дальності польоту – він тривав 19 днів, 21 годину та 55 хвилин.

У 2002 році, липень, було здійснено другий переліт навколо земної кулі американцем Стивом Фоссетом. На даний час створено Федерацію повітроплавання, яка займається проведенням чемпіонату світу із повітроплавання.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *