Історія розвитку обчислювальної техніки

Прочитавши цю статтю Ви дізнаєтеся хто є засновником обчислювальної техніки.

Хто основоположник обчислювальної техніки?

Основоположником вітчизняної обчислювальної техніки є Лебедєв Сергій Олексійович — радянський академік і основоположник обчислювальної техніки в СРСР.

У 1945 році Сергій Олексійович створив першу в Радянській країні аналогову обчислювальну машину для розв’язання систем диференційних звичайних рівнянь, які часто зустрічалися в задачах, пов’язаних безпосередньо з енергетикою.

У 1946 році його було обрано академіком НАН України, і вчений переїхав до Києва. Він зайняв пост директора Інституту енергетики. Через рік на базі даного інституту було створено два нових — теплоенергетики та електротехніки. А Лебедєва призначили директором Інституту електротехніки. Вже 4 січня 1951 року ним було продемонстровано для спеціальної комісії діючий макет лічильної електронної машини. 25 грудня розпочалася експлуатація першої ЕОМ в СРСР. На території Європи машину називали МЕСМ — Мала електронна лічильно-обчислювальна машина.

Таким чином, основоположником обчислювальної техніки було створено в континентальній Європі перший комп’ютер, який зберігав у своїй пам’яті програми, і було розроблено першу цифрову електронну обчислювальну машину із змінною динамічною програмою обчислень. Під керівництвом Лебедєва і його особистій участі зібрали 18 таких машин, причому серійно випускалося з них 15.

В ході налагодження, проектування і запуску машин БЕСМ, МЕСМ, М-20 в експлуатацію вчений виступав в ролі головного конструктора, інженера-наладчика, а якщо того вимагали обставини, то техніка-монтажника.

Йому, як автору першої радянської ЕОМ, в 1996 році присвоїли почесне звання «Піонера комп’ютеробудування».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися хто є основоположником вітчизняної обчислювальної техніки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Інформатика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *