Історія виникнення кулькової ручки

Історія виникнення ручки для письма досить цікава, адже зараз ніхто з нас не уявляє свого життя без такої простої, але потрібної речі.

Історія виникнення кулькової ручки

Принцип роботи кулькової ручки був запатентований американцем на ім’я Джон Лауд в 1888 році, але він так і не зміг тоді її створити. Проблема була в щільності чорнила: рідкі протікали, а густі утворювали грудочки, викликаючи гальмування кульки. Саме таким був старт в історії створення кулькової ручки.

Зробити кулькову ручку, яка б не бруднила руки і одяг, а також не залишала ляпів, вдалося тільки в 1930-і роки братам Біро (угорцям за національністю) — хіміку Дьєрдя і журналісту Ласло. Після декількох років удосконалення свого винаходу їм вдалося почати виробництво з випуску ручок в Аргентині. Через певний час, продукція братів Біро стала користуватися великою популярністю і попитом в Південній Америці і потім, у Великобританії. Там і зовсім «кулькова ручка» стала синонімом слова «Біро».

Власник фабрики з виготовлення канцтоварів Марсель Біч уважно стежив за успіхом братів Біро. Ще не отримавши патент, він уже був інвестором в технології тонкої обробки металу, де вдалося розробити кульку для ручки з нержавіючої сталі (зараз для його виготовлення використовують карбід вольфраму), діаметр якого був всього міліметр (на ті часи — це немислима точність).

У 1950 році Бія викуповує патент і запускає виробництво «атомної ручки», таку назву, слідуючи моді, він дав своєму продукту. Одночасно йому вдається організувати масштабну компанію. Вже через пару років фірма щорічно виготовляла по 40 000 000 кулькових ручок. А з 1965 року Bic Cristal можна було купити майже в будь-якій країні. У 1966 році Пол Фішер поліпшив характеристики кулькової ручки. Він зміг створити космічну ручку, яка зайняла особливе місце в історії кулькових ручок, так як писати їй можна було навіть в умовах невагомості.

Зараз існує велика кількість ручок від різних компаній. А відомі фірми, підприємства замовляють кулькові ручки з логотипом, що підвищує їх статус та впізнаваність.

Цікаве про Кулькову ручку

Колір пасти може бути різний, але найпопулярнішим залишається чорний, а на 2 місці — синій.

Коли вперше в продаж надійшла перша партія кулькових ручок, в Нью-Йорку вишикувалася така черга, що американській владі довелося виставити кордон із сотні страж правопорядку. За день з полиць змели 10000 ручок, за ціною 12 доларів за штуку: до слова, таку суму отримував звичайний працівник за 8-годинний робочий день.

Співробітники компанії Bic твердо впевнені в тому (і гордо заявляють про це), що чорнила в їх ручці достатньо, щоб накреслити безперервну лінію, довжина якої дорівнює 2 км.

Завдяки своєму суто практичного дизайну кулькова ручка стала експонатом в Музеї сучасного мистецтва в місті Нью-Йорку. Вона має прозорий корпус, через який видно рівень чорнила, в ній є отвори, щоб вирівнювати тиск у стержні — кулька рівномірно обволікається пастою, а дірочка в ковпачку, що з’явилася в 1991 році, зроблена, щоб дитина, випадково його проковтнувши, не могла задихнутися.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *