Іван Гончаров біографія скорочено

Іван Гончаров біографія скорочено українською мовою автора знаменитих романів «Обломов» і «Обрив» викладена в цій статті.

Іван Гончаров коротка біографія

Іван Олександрович Гончаров народився 6 (18) червня 1812 року в Симбірську, в купецькій родині. У 7 років Іван втратив батька. Виховувати дітей матері-одиначці допомагав хресний, моряк у відставці, Микола Трегубов. Він фактично замінив Гончарову рідного батька і дав йому першу освіту. Далі майбутній письменник навчався в приватному пансіоні недалеко від будинку. Потім у віці десяти років за наполяганням матері поїхав вчитися до Москви в комерційне училище, де провів вісім років. Навчання давалося йому складно і було нецікаве.

У 1831 році Гончаров вступив до Московського університету на факультет словесності, який через три роки успішно закінчив.
Після повернення в рідні краї, Гончаров служив секретарем губернатора. Служба була нудною і малоцікавою, тому тривала всього рік. Гончаров відправився в Петербург, де влаштувався в міністерство фінансів перекладачем і працював до 1852 року.
Гончаров захоплювався читанням з дитинства, рано проявився талант до письменництва і інтерес до гуманітарних наук.

Свої перші твори — «Хвацький болесть» (1838) і «Щаслива помилка» ( 1839) Гончаров опублікував, взявши собі псевдонім.
Розквіт його творчого шляху співпав з важливим етапом у розвитку російської літератури. У 1846 -му році письменник знайомиться з гуртком Бєлінського, і вже в 1847 році в журналі «Современник» публікується «Звичайна історія» , а в 1848 — оповідання «Іван Савич Поджабрин», написане ним шість років тому.

Протягом двох з половиною років Гончаров був у кругосвітній подорожі (1852-1855) , де написав цикл подорожніх нарисів «Фрегат Паллада». По поверненню до Петербурга, опублікував спочатку перші нариси про подорож, а в 1858 році вийшла повноцінна книга.

Його головний твір, знаменитий роман «Обломов», виходить у світ в 1859 році і приносить йому популярність. Гончаров приступає до написання нового твору — роману « Обрив».
Змінивши декілька місць роботи, в 1867 році він виходить на пенсію.

Іван Олександрович відновлює роботу над романом « Обрив», над яким трудився довгих 20 років. Автору часом здавалося, що не вистачить сил його закінчити. Однак в 1869 році Гончаров завершив третю частину роману — трилогії, до якої увійшли також «Звичайна історія» і «Обломов».

Після роману « Обрив » письменник часто впадав у депресію, писав небагато, в основному етюди в області критики. Гончаров був самотній, часто хворів.

Помер Гончаров 15 (27) вересня 1891 року від запалення легенів на вісімдесятому році життя.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *