Іван Гончаров цікаві факти

Іван Гончаров цікаві факти з життя (біографії) і творчості російського письменника викладені в цій статті.

Іван Гончаров цікаві факти

Іван Гончаров прожив довге життя. І видав всього лише три твори.

1. Назви всіх трьох романів письменника починаються на «Об». «Обычная история» була видана у 1847 році. У 1859 році вийшов у світ роман «Обломов». Підсумковий роман «Обрив» написаний в 1869 році. Твори нерозривно пов’язані між собою. Сам письменник говорив, що це немов один роман, що відображає різні періоди життя російського суспільства.

Останній роман Гончаров писав близько 20 років. «Обрив»- це дитя мого серця; я занадто довго носив його під ложечкою, тому він і вийшов великий і незграбний. Я його переносив», — писав Іван Гончаров у листі до Афанасія Фета.

2. Письменник в 1834 році закінчив Московський університет, факультет словесності. З ним на курсі вчився Михайло Лермонтов. «Смаглявий, одутлий юнак з рисами обличчя неначе східного походження, з чорними виразними очима. Він здавався мені апатичним, говорив мало і сидів завжди в ледачій позі, напівлежачи, спершись на лікоть. Він не довго пробув в університеті. З першого курсу він пішов і виїхав до Петербурга. Я не встиг познайомитися з ним »- згадував про Лермонтова Гончаров.

3. Свій перший роман «Обычная история» Іван Гончаров випустив у журналі «Сучасник». Через деякий час письменник дізнається, що «Вітчизняні записки» готують до публікації книгу англійської письменниці Єлизавети Інчбольд-Сімпсон зі схожою назвою «Simply story».

Вперше виданий в 1791 році, цей твір і в Росії вже прочитали в оригіналі. Гончаров писав листа Краєвському, редактору «Вітчизняних записок» з проханням змінити назву на «Простая история». Він говорив, що при виході у світ його творів читачі «грунтуючись тільки на схожості назв, говорили, що я переклав свій твір з англійської».

4. Іван Гончаров був знайомий з Тургенєвим і навіть якийсь час у них була міцна дружба. Але після того як автор поділився уривком зі свого, ще не опублікованого, твору «Обрив» відносини великих письменників змінилися. Одного разу Тургенєв зачитав «Дворянське гніздо» і Гончаров почув надзвичайну схожість зі своїм твором «Обрив». Тургенєв не заперечував явний плагіат і обіцяв прибрати сцену, що належить «Обриву». У 1860 році був представлений всьому світу роман Р.С. Тургенєва під назвою «Напередодні». Іван Гончаров побачив рядки свого роману і викликав автора на дуель.

5. Гончаров якийсь час працював цензором, але в 45 років пішов у відставку і зосередився на літературі.

6. Особисте життя Івана Гончарова теж складалося важко. Багато років він любив Ю.Д. Єфремову, але вона стала дружиною іншого. Уже в 31 рік Гончаров з сумною іронією порівнював себе зі «старою, давно прочитаною книгою». І раптом восени 1855 році — нове почуття. Він стає пристрасним і наполегливим шанувальником Єлизавети Василівни Толстой, приятельки сім’ї Майкових. Листи Гончарова до Толстой — це повість любові, «сповідь душі». Івану Олександровичу не до написання нового роману. «Я хворий нею», — зізнається він. У січні 1857 році Єлизавета Василівна виходить заміж за О.І. Мусіна-Пушкіна, а Гончаров бере чотиримісячну відпустку по службі і їде в Марієнбад.

7. Помер Іван Олександрович на вісімдесятому році життя 27 вересня 1891 році,не перенісши запалення легенів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *