Іван Липа «Мати» аналіз

Іван Липа «Мати» аналіз твору наведений в цій статті. У притчі І. Липи «Мати» художньо реалізується повага до матері — як риса українського національного характеру.

Іван Липа «Мати» аналіз

Тема «Мати»: розповідь про неньку, яка вчинила випробування для своєї дитини, аби вона могла в житті протистояти «зрадливому і жорстокому світу».

Ідея «Мати»: возвеличення материнської мудрості, виваженості, щирої любові до дитини — найдорожчого, що є в жінки.

Основна думка  «Мати»: «дитина погине в цьому життєвому вирі, коли буде пеститися біля матері… коли видряпається… стане тверда духом, міцна волею»; міцна згуртованість, сила волі, витримка — ось риси, які допоможуть у майбутньому дитині вижити, долаючи всілякі життєві перешкоди.

Жанр  «Мати»: морально-повчальна психологічна притча.

Сюжет «Мати» Іван Липа

Мати кинула свою єдину улюблену дитину в прірву. Вчинила це жінка від великої любові до неї. Власну жорстокість вона пояснює тим, що хотіла навчити дитину міцності духу і протистояти життєвим негараздам. Дитина залишається живою і поступово намагається вилізти з провалля до світла: «Мати сиділа непорушно, як кам’яна, затуливши очі долонями, і прислухалася…».

Композиція «Мати» Іван Липа

Розповідь ведеться від першої особи.

Експозиція: опис зовнішності матері, яка сиділа на скелі із «суворо-енергійним виглядом».

Зав’язка: рішення жінки кинути свою дитину у темне провалля.

Розвиток дії: страждання героїні від скоєного і водночас упевненість у правильності власного вчинку, її сповідь перед автором.

Кульмінація: після випробування дитина залишилася живою; тому вона «не загине в цьому жорстокому світі, а все переможе».

Розв’язка: очікування героїнею, коли її малеча вилізе з темного провалля.

Якщо ви можете доповнити аналіз притчі «Мати» Івана Липи лишайте інформацію в коментарях.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 9 клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *