Іван Павлов коротка біографія

Іван Павлов біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті. Також Ви можете ознайомитися з цікавими фактами про Івана Павлова.

Іван Павлов коротка біографія

Павлов Іван Петрович (1849-1936) — відомий російський вчений — фізіолог, лауреат Нобелівської премії. Він творець науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення. Його праці внесли неоціненний вклад в розвиток медицини, психології та фізіології.

Народився Іван Павлов в Рязані 26 вересня 1849 в сім’ї священнослужителя. З 1860 по 1864 рік навчався в духовному училищі, де захоплювався поглибленим вивченням природничих наук. Після цього вступив до духовної семінарії. Навчаючись на останньому курсі, майбутній вчений познайомився з роботою І. Сеченова про рефлекси головного мозку. Ця книга справила на Павлова величезне враження, і під її впливом він вирішив присвятити своє подальше життя науці. У 1870 році Іван Петрович вступає до університету в Петербурзі.

Через два роки навчання в університеті, Павлов спеціалізується на фізіології, проводить експериментальні досліди на тваринах. Велику увагу вчений приділяв вивченню фізіології вищої нервової діяльності. Він вважав, що умовні рефлекси, які набуваються  в процесі життя, є вищою нервовою діяльністю. Він також ототожнював цей термін з поняттям «психічна діяльність».

Працюючи в ветеринарному відділенні Медико-хірургічної академії, Павлов займається дослідженням фізіології кровообігу. З 1878 року переходить на роботу в клініку Боткіна. Тут Іван Петрович працює над докторською дисертацією з вивчення відцентрових серцевих нервів, яку успішно захистив в 1883 році, а з 1886 року керує клінікою.

Після одруження, Павлов і його дружина в 1884 році їдуть закордон, в Німеччину, де вчений проходить стажування в провідних фізіологічних лабораторіях.
З 1890 по 1936 рік Іван Петрович завідує фізіологічною лабораторією при Інституті експериментальної медицини. У 1896 — 1924 рр. Павлов працює керівником кафедри фізіології Військово-медичної академії.

За успішні праці в області фізіології травлення Павлов отримав Нобелівську премію в 1904 році. Він став найпершим російським вченим — лауреатом цієї премії.
З 1925 по 1936 рр. Іван Павлов керує Інститутом фізіології АН СРСР.
Смерть великого вченого наздогнала 27 лютого 1936 року в Ленінграді.

Автор: Гнатюк У рубриці: Біологи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *