Іван Павлов цікаві факти

Іван Павлов цікаві факти з життя видатного вченого-фізіолога, психолога, засновника науки про вищу нервову діяльність викладені в цій статті.

Іван Павлов цікаві факти

1. Іван Павлов з’явився на світ у родині священика з Рязані. За наполяганням свого батька він вступив в духовне училище, потім вступив до семінарії, але священнослужителем так і не став. А виною того стала книга І. Сеченьова «Рефлекси головного мозку», яку він прочитав в 1870 році. Зацікавившись фізіологією, він вступає до Петербурзького університету на спеціальність фізіологія тварин.

2. Примітно, що навчаючись на першому курсі, його вчителем по курсу «неорганічна хімія» був Дмитро Менделєєв. А ось молодший брат Івана Павлова працював асистентом у Менделєєва.

3. Вчений був лютим противником комунізму і партії.

4. Був одружений на Серафимі Андріївні Карчевській. У шлюбі вони народили дітей — Володимира, Віру, Віктора, Всеволода і Мірчіка (помер в дитинстві).

5. Іван Павлов мав славу знатного колекціонера. Спочатку він займався колекціонуванням метеликів: ловив їх, вирощував, випрошував у друзів, які їхали в подорож. Перлина його колекції — яскраво-синій метелик з характерним металевим блиском, родом з острова Мадагаскар. Потім він цікавився збиранням марок. Одного разу навіть сіамський принц подарував йому марки держави.

6. На честь Павлова був названий кратер на зворотному боці Місяця, близько кратера Жюля Верна. Також існує астероїд (1007) під назвою Павлова, що знаходиться між орбіт Юпітера і Марса.

7. Павлов був першим жителем Росії, який отримав Нобелівську премію в 1904 році за серію праць з фізіології травного тракту.

8. Іван Павлов був шульгою (лівшою)

9. У нього був дуже слабкий зір, Павлов навіть жартував, що без окулярів він навіть нічого не бачить.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися будь-які цікаві факти про Івана Павлова.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *