Іван Шишкін біографія

Іван Шишкін біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Іван Шишкін біографія коротко

Шишкін Іван Іванович (1832 — 1898) —  російський художник (живописець, пейзажист, гравер), академік. Засновник товариства пересувних художніх виставок.

Народився Іван 13 (25) січня 1832 в місті Єлабуга в Вітебської губернії в купецькій родині. Першу освіту отримав в казанській гімназії. Провчившись там 4 роки, Шишкін вступив до училища живопису в Москві.

Після закінчення училища в 1856 році, продовжив навчання в Академії Мистецтв Петербурга. У стінах цього закладу художник отримував знання з 1856 по 1865 рік. Крім академічного малюнку Шишкін відточував свою майстерність за межами Академії, в мальовничих місцях передмістя Петербурга.

У 1860 році отримує важливу нагороду — золоту медаль Академії. До цього він отримував ряд інших, менш важливих нагород. Маючи можливість подорожувати, Шишкін попрямував до Німеччини, до Мюнхена. Потім — до Швейцарії, в Цюріх. Усюди Шишкін займався в майстернях найвідоміших художників. За картину «Вид на околицях Дюссельдорфа » отримав звання академіка.

утро в сосновом лесу описание

У 1866 році Шишкін повертається до Петербурга. Подорожуючи по Росії, Шишкін представляв потім свої полотна на виставках. Він написав багато картин соснового лісу, серед найвідоміших — «Ранок в сосновому лісі», «Струмок у лісі», «Заповідник. Сосновий бір»,«Сосновий ліс»,«Туман в сосновому лісі». Крім того художник показував свої картини в Товаристві пересувних виставок. Також Шишкін входив до складу гуртка аквафортістів.

У 1873 році отримав звання професора в Академії Мистецтв, недовго був керівником навчальної майстерні.

Він помер раптово в Петербурзі 8 (20) березня 1898, сидячи за мольбертом, працюючи над новою картиною.

Сімя Шишкіна:

  • Перша дружина Євгенія Олександрівна Шишкіна (Васильєва) сестра Федора Олександровича Васильєва (померла в 1874). У цьому шлюбі у Шишкіна було троє дітей: сини Володимир (1871–1873) і Костянтин (1873–1875), дочка Лідія (1869).
  • Друга дружина Ольга Антонівна Лагода-Шишкіна (1850–1881) — художниця-пейзажістка, учениця Шишкіна в Академії.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *