Іван Сусанін біографія

Іван Сусанін коротка біографія для дітей на українській мові, викладена в цій статті. Коротке повідомлення про Івана Сусаніна розповість хто такий Іван Сусанін, та чому він став знаменитим.

Іван Сусанін біографія

Іван Йосипович Сусанін, насправді, досить темна особистість в історії, але він герой, що врятував царя Михайла від смерті. Точна дата народження невідома, тільки дата смерті — 1613 рік. Достовірно можна сказати лише те, що він був селянином, проживав у подільському повіті, село Домніна. Його рід належав до роду Романових.

Що зробив Іван Сусанін?

Про те, яку велику боротьбу зробив Іван Сусанін, можна дізнатися з текстів дарчої грамоти Романова Михайла Федоровича. Відповідно до неї, селянинові Богдану Собініну, зятю Івана Сусаніна, було даровано землі за подвиг тестя, який врятував Михайла Федоровича від поляків, які хотіли його «усунути», щоб звести на російський трон свого ставленика.

Історія свідчить, що восени далекого 1612 року розгорілася «війна» за російський престол між прихильниками бездітного царя і поляками, які хотіли бачити на чолі держави свого ставленика. Претендент на російський трон Романов Михайло Федорович разом з матір’ю Марфою покинули Кремль, обложений баламутами, і попрямували в сторону Домніна — в Макарьївський монастир. Поляки ж, дізнавшись про цю подорож, хотіли розшукати і усунути суперника на престол. Добравшись до Домніна, вони катували Івана Сусаніна та односельчан, намагаючись добути інформацію про місцезнаходження Михайла Федоровича. Іван Йосипович прекрасно розумів, що поляки не відступлять від свого, поки не отримають свого. Він зробив вигляд, що знає, де знаходиться Михайло Федорович і погодився їх провести до нього, якщо ті перестануть мучити односельчан. Іван Сусанін завів поляків у болото. Коли вони зрозуміли, що провідник обдурив їх — стали бити і катувати Івана Йосиповича. Але той, як справжній герой, нічого не сказав ворогам і прийняв смерть, а Михайло Федорович тим самим, уникнув загибелі від рук поляків.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *