Іван Сєченов біографія

Сєченов Іван Михайлович біографія на українській мові натураліста, засновника російської фізіологічної наукової школи викладена в цій статті.

Іван Сєченов коротка біографія

Майбутній вчений з’явився на світ 13 серпня 1829 року у селі Теплий Стан, Симбірська губернія в сім’ї знатного поміщика і колишньої його кріпачки.

У 1848 році закінчив Петербурзьке інженерне училище і пішов служити в армію в Києві. Сєченов вийшов у відставку в 1850 році і вступив до Московського університету на факультет медицини. Від університету стажувався в Німеччині, де познайомився і потоваришував з Д. І. Менделєєвим, С. П. Боткіним, А. П. Бородіним (композитор), А. Івановим (художник).

У 1860 році Сєченов повертається в місто Петербург, захищає дисертацію і стає доктором медичних наук. Після цього йому запропонували керувати кафедрою в Медико-хірургічної академії і лабораторією, в якій проводилися дослідження в сфері токсикології, фізіології, клінічної медицини та фармакології.

У 1861 році Іван Михайлович знайомиться з Бічною Марією Олександрівною, яка хотіла стати лікарем. Але в той час жінці здобути вищу освіту було досить важко. Вона стала відвідувати лекції в Медико-хірургічній академії, а Сєченов всіляко намагався допомогти їй в навчанні. Під його керівництвом Марія Бокова написала докторську дисертацію і успішно захистила її в Цюріху. Згодом вона стала його дружиною і вірним соратником до кінця життя.

У період з 1876 по 1901 Сеченов займається викладанням в університеті Москви. Більше 20 років свого життя, Іван Михайлович вивчав гази і дихальні функції крові, займався дослідженням рефлексів головного мозку. Йому належить відкриття феномена центрального гальмування в 1863 році, яке було описано в праці «Рефлекси головного мозку».

Потім він займався вивчення фізіології праці, результати опублікував в роботі «Фізіологічні критерії для встановлення тривалості робочого дня» (1895 рік). У ній Іван Михайлович доводив, що тривалість трудового дня повинна бути не більше 8 годин. У 1901 році Сєченов йде у відставку.

Помер дослідник 15 листопада 1905 року в місті Москва.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *