Іван Вишенський цікаві факти

Іван Вишенський цікаві факти з життя мислителя та полеміста Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Іван Вишенський цікаві факти

Народився Іван Вишенський близько 1550 року в містечку Судова Вишня у родині бідного міщанина.

Початкову освіту здобував у Луцьку, а потім за запрошенням українського магната В.-К. Острозького продовжив вчитись в Острозі. Під час навчання постригся в ченці та проживав в Уневському монастирі.

У 1580 році він переїжджає до Греції та оселяється на горі Афон і веде аскетичне життя монаха.

Сьогодні дослідники не знають точного імені Вишенського. Достеменно відомо, що чернече його ім’я Іоанн, а от світське або Іван або Ілля. Наразі більше схиляються до останнього.

Свої перші літературні кроки він робить саме на Святій Горі. Його філософські полемічні листи здобувають широкої популярності.

В 1604 він повертається на Україну, до Львова, де бере активну участь у боротьбі проти польсько-шляхетського засилля. Після двох років перебування на Батьківщині знову повертається на Афон. Наприкінці свого життя він замкнувся у печері.

Перші твори Вишенського – «Писание до всих обще в Лядской земли живущих», «Извищение краткое о латинских прелестях», «Послание к старици Домникии».

Літературна діяльність полеміста тривала більше 25 років, але за життя майже його твори не друкувались (окрім одного – «От святое Афонское горы скитствующих»),а поширювались в рукописах. Єдиний збірник, який оформив Вишенський – це «Книжка», до якої увійшли десять творів.

Вперше твори Вишенського були видані в 1955 році в Москві та в 1959 році в Україні.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Івана Вишенського.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *