Какие особенности строения плесневых грибов?

Які особливості будови цвілевих грибів їх значення, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Особливості будови та процесів життєдіяльності цвілевих грибів

Цвілеві гриби — різноманітні гриби, які формують розгалужені міцелії без наявності плодових великих тіл.

Які особливості будови цвілевих грибів?

* Міцелій або грибниця даного виду грибів — це основа їх вегетативного тіла і має вигляд комплексу з розгалужених тонких ниток — гіфів. Вони розташовуються на поверхні або ж всередині самого субстрату, на якому живе гриб. Як правило, цвілеві утворюють грибниці досить великих розмірів з великою поверхнею. Нижчі гриби задовольняються неклітинною грибницею, в той час як у більшості цвілевих видів грибів — грибниця розділена на клітини.

* Розмноження здійснюється статевим шляхом. Воно може бути вегетативним або безстатевим. Процес розмноження цвілевих грибів відбувається з надзвичайно великою швидкістю. Вегетативний варіант розмноження має на увазі під собою відділення частин від основи міцелію, адже вони можуть існувати самостійно. Точно так же здійснюється процес брунькування міцелію або ж окремих клітин у дріжджів. Статевий варіант розмноження передбачає з’єднання статевих клітин, які утворюють зиготу. Розмноження безстатевим шляхом відбувається за рахунок спор. Вони розташовуються усередині спеціальних вмістилищ на краях виростів грибниці — це конідієносці. Це, мабуть, головний спосіб розмноження цвілевих грибів.

* Клітини даних грибів не мають в собі хлорофілу, тому їм потрібні готові органічні речовини для існування. Пліснява всмоктує в себе органічні речовини. Цікаво, що спочатку цвіль виділяє ферменти для перетравлення їжі, а після поглинає розщеплені органічні сполуки.

Значення цвілевих грибів:

Пліснява має патогенні властивості. Потрапивши в організм людини або тварини, мешкаючи в якості паразита на рослинах, вони провокують їх захворювання. Деякі види цвілі псують продукти харчування, тканини і лісоматеріали. Але, незважаючи на це, цвілеві гриби широко використовуються в медичній галузі. До того існують сорти благородної цвілі, яку вживають в їжу люди.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про особливості будови цвілевих грибів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *