Каналетто біографія

Каналетто (1697 — 1768) — венеціанський художник, справжнє ім’я — Антоніо Канал.

Каналетто біографія скорочено

Антоніо Каналь народився 7 жовтня 1697 року в Венеції. Навчався живопису у свого батька Бернардо Каналя, театрального художника.

1719 року відвідав Рим, де ознайомився з творчістю знаменитого ведутиста Джованні Паоло Панніні. Після цього став писати сам свої відомі види рідної йому Венеції. Першою роботою Каналя, яка достеменно відома дослідникам, адже має авторськийпідпис, є «Архітектурне капріччо» (1723).

На відміну від більшості художників того часу Каналетто на ранньому етапі своєї творчості малював свої види (ведути) відразу з натури, не роблячи попередньо замальовок та ескізів. Вже згодом митець почав писати в студії, використовуючи камеру-обскуру.

Чимало робіт Каналетто були з успіхом продані англійцям, що приїжджали до Венеції на навчання. В 1740 році це перестало бути джерелом прибутків: розпочалась війна за «австрійську спадщину», і британці все рідше навідувалися до Європи.

1746 року Каналетто особисто їде до Лондона, щоб бути ближчим до основних покупців своїх картин. Упродовж дев’яти років митець прожив у Англії. В цей час він малював види місцевих міст, палаців і садиб. Деякі дослідники творчості художника відзначають шаблонність і вторинність у творчості художника цього періоду, подеколи навіть техніка виконання робіт не подобалася місцевим тогочасним замовникам.

1755 року Каналетто повернувся до Венеції. 1763 року його обрали до складу Венеціанської академії мистецтв.

Каналетто помер 19 квітня 1768 року в рідній Венеції.
Каналетто був чудовим креслярем , який створив чудові проекти , гравюри . Приклади робіт Каналетто знаходяться в кращих музеях Америки, Європи. Його племінник і учень Бернардо Беллотто також був названий Каналетто.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *