Кант коротка біографія

Іммануїл Кант біографія скорочено на українській мові німецького філософа викладена в цій статті.

Іммануїл Кант коротка біографія 

Кант народився 22 квітня 1724 року в східній частині Прусського королівства, у Кенігсберзі.

Спочатку освіту Кант здобував в гімназії «Фрідріхс — Колегіум», а у 1740 році Імануїл став студентом теологічного факультету Кенігсберзького університету, куди він вступив за наполяганням батьків. Але щонайбільше його цікавили природознавство, філософія, математика.

З 1746 по 1755, після закінчення університету, він служив домашнім вчителем. І тільки в 1755 Кант почав викладати в рідному університеті. У 1770 отримав звання приват-доцента, це дозволяло йому займати посаду професора логіки, метафізики.

Перша праця Канта (космогонічна гіпотеза) була розроблена з 1747 по 1755 рік. Після отримання ступеня доктора наук викладав протягом 40 років.

З 1786 року Кант займає посаду ректора університету, а в 1788 році переобирається на другий термін

Кант працював над вирішенням чотирьох завдань: метафізики, моралі, релігії, антропології.

Рік 1770-ий важливий в його науковій біографії: він ділить його творчість на т.зв. докритичний і критичний періоди. У другому був написаний ряд фундаментальних праць, які не просто користувалися величезним успіхом, але і дозволили Канту увійти в коло видатних мислителів. Головними роботами в галузі гносеології, етики, естетики, завдяки яким ідеї Канта широко поширилися, були «Критика чистого розуму», «Критика практичного розуму», «Критика здатності судження».

Світогляд Канта як філософа формувалося в певній мірі завдяки вивченню творів Руссо, Юма і ряду інших мислителів.

У теорії пізнання Кант виділив категорії: кількості, якості, відносини, модальності. Етику Кант розглядав з двох позицій: людини, як явища і речі в собі . В естетиці великого філософа виділяються ідеї прекрасного, піднесеного (динамічного, математичного).

У 1796 р Іммануїл Кант перестав читати лекції, в 1801 р звільнився з університету, але не припиняв наукової діяльності до 1803 р .

Помер Кант 12 лютого 1804 в Кенігсберзі.

У своїх численних роботах стверджував, зокрема, що умова пізнання — загальнозначимі апріорні форми, що упорядковують хаос відчуттів. Ідеї Бога, волі, безсмертя, недовідні теоретично, є, однак, постулатами «практичного розуму», необхідною передумовою моральності. Центральний принцип етики Канта — категоричний імператив.

Кант: цікаві факти

Кант ніколи не був одружений, ніколи не виїжджав за межі рідного міста, спілкувався тільки з друзями та своїми учнями, ніколи не зраджував своїм ще зі студентських років заведеним звичкам, підкоряючи усю свою діяльність суворому незмінному розпорядку.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *